Dział: INTERNET

Dodano: Styczeń 08, 2024

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

„Cyberbezpieczeństwo” – polecamy sekcję specjalną w najnowszym numerze magazynu „Press”. Tu do pobrania

Chcieliśmy też na tych kilkudziesięciu stronach - które przygotowaliśmy z merytorycznym wsparciem ekspertów Orange Polska - podkreślić, że rozwój cyfrowy przede wszystkim oferuje kolejne szanse: edukacyjne, społeczne, kulturalne, biznesowe

– Musimy się uzbroić w kompetencje, rozwijać edukację, wciąż zwiększać świadomość, jak istotne są zdrowy rozsądek i panowanie nad emocjami. Zależało nam jednak, by nie poprzestać jedynie na wypunktowaniu zagrożeń – piszemy we wstępie do sekcji "Cyberbezpieczeństwo", która jest częścią najnowszego numeru magazynu "Press".

Dodatek można pobrać pod tym linkiem.

Na 32 stronach sekcji specjalnej "Cyberbezpieczeństwo" piszemy zarówno o obszarach życia, które narażone są na zagrożenia cyfrowe, jak i wskazujemy stosunkowo proste metody, dzięki którym możemy czuć się bezpieczniej.

Bo nie chcieliśmy wywoływać wrażenia, że my wszyscy – uczestnicy cyfrowej rzeczywistości – stoimy w obliczu bezradności i klęski. Wręcz przeciwnie. Bitwy z patologiami w tych obszarach wygrywane są codziennie.

Oczywiście – dziś właśnie w sieci kradnie się fortuny, zdobywa wpływy, osiąga przewagi polityczne. Grupy wpływów, manipulanci, ale też pospolici złodzieje wykorzystują nasze słabości i zbyt często udaje im się dopiąć swego. Ale tej wojny nie wygrają, jeśli znajdą w nas twardych przeciwników: którzy zastanowią się przed otwarciem maila, pomyślą nad każdą informacją, którą udostępniają, powściągną emocje, gdy ktoś obiecuje majątek, przestrzegają procedur i higieny pracy z komputerem.

W tekstach wypowiadają się znakomici eksperci z różnych dziedzin – zarówno specjaliści od bezpieczeństwa w sieci, jak i prawnicy, dziennikarze czy nawet policjanci. Ważne, że czynią to nie tylko z perspektywy swojej zawodowej działalności, ale też przez pryzmat swych prywatnych doświadczeń: bycia rodzicem czy opiekunem ludzi starszych.

Dodatek można pobrać pod tym linkiem. Polecamy.

Chcieliśmy też na tych kilkudziesięciu stronach – które przygotowaliśmy z merytorycznym wsparciem ekspertów Orange Polska – podkreślić, że rozwój cyfrowy przede wszystkim oferuje kolejne szanse: edukacyjne, społeczne, kulturalne, biznesowe. Dziennikarze mają tu wciąż sporo do zrobienia. Sami muszą poznać nowe technologie, by potem uczyć ich wykorzystywania swoich odbiorców.

Czytaj też: W nowym "Press": Czuchnowski o granicach, Kammel trochę miękki, atomowy Polsat i niewesoły Romek

(MAT, 08.01.2024)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.