Temat: film

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Grudzień 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bob Iger pozostanie szefem Disneya do końca 2026 roku. Poszukiwania następcy

Bob Iger zostanie, aż sytuacja Disneya się ostatecznie poprawi (fot. Wikimedia Commons/Angela George)

Dyrektor generalny Disneya podczas konferencji zorganizowanej przez "The New York Times" oświadczył, że definitywnie odejdzie ze stanowiska w 2026 roku. Bob Iger wyjaśnił też wątpliwości dotyczące sieci telewizyjnej ABC – oznajmił, że nie jest ona na sprzedaż.

Iger na fotel szefa The Walt Disney Company wrócił w listopadzie 2022 roku, niecałe dwa lata po odejściu na emeryturę. 72-letni obecnie menedżer przybył ratować sytuację po nieudanych rządach Boba Chapka, którego zarząd usunął po niecałych dwóch latach. Iger miał porządzić przez kolejne dwa, ale zgodził się pozostać w sumie cztery lata.

Czytaj też: Elon Musk przeklina reklamodawców, którzy odeszli z platformy X. "Idźcie się pier....ć"

Jak oznajmił teraz, zarząd Disneya prowadzi intensywne poszukiwania następcy, a on "zdecydowanie ustąpi ze stanowiska" po wygaśnięciu obecnego kontraktu. Wcześniej był prezesem w latach 2000-2020.

Dyrektor generalny Morgan Stanley James P. Gorman oraz Jeremy Darroch, były dyrektor naczelny grupy Sky, zostaną nowymi dyrektorami Disneya od początku przyszłego roku. Gorman będzie członkiem komisji ds. planowania sukcesji, jak podał zarząd w oświadczeniu, a Darroch członkiem komisji ds. audytu.

Czytaj też: Wydało się. "Sports Illustrated" publikował artykuły AI podpisane przez fikcyjnych autorów

(MAC, 01.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.