Dział: PRASA

Dodano: Listopad 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Sports Illustrated" publikował artykuły AI podpisane przez fikcyjnych autorów

"Sports Illustrated" zaliczył poważną wpadkę, publikując teksty pisane przez sztuczną inteligencję

"Sports Illustrated" publikował w internecie artykuły tworzone przez sztuczną inteligencję, które były podpisywane nazwiskami fikcyjnych autorów. Jak się to wydało, wszystkie usunął.

Teksty pisane przez AI "Sports Illustrated" opatrywał wymyślonymi autorami i nawet tworzył ich biogramy. Serwis Futurism, który jako pierwszy napisał o sprawie, odkrył, że zdjęcie jednego z takich fikcyjnych autorów - Drew Ortiza - pochodziło ze strony sprzedającej obrazy generowane komputerowo.

Publikowane teksty zawierały frazy, których dziennikarz zajmujący się sportem raczej by nie napisał. Np. w jednym z materiałów znalazło się stwierdzenie, że stawianie pierwszych kroków w grze w siatkówkę jest trudne "zwłaszcza bez piłki".

Artykuły zostały usunięte ze strony magazynu zaraz po tym, gdy Futurism wysłał do jego redakcji pytania.

"Sports Illustrated" to mający niemal 70-letnią historię magazyn sportowy, w którym w przeszłości publikowali m.in. słynni amerykańscy pisarze, jak John Updike i William Faulkner. Tytuł należy do  koncernu The Arena Group.

(MAC, 29.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.