Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Grudzień 01, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Elon Musk przeklina reklamodawców, którzy odeszli z platformy X, dawnego Twittera

Prowadzący rozmowę Andrew Ross Sorkin z "NYT" był zaskoczony agresywną przemową Elona Muska (screen: YouTube/CNBC)

Elon Musk podczas DealBook Summit organizowanego przez "The New York Times" po raz kolejny wzburzył opinię publiczną. Powiedział reklamodawcom, którzy opuścili jego platformę X z powodu treści antysemickich, aby "poszli się pier....ć". Według analityków, może to kosztować odejścia kolejnych reklamodawców.

Jego wulgarne słowa wybrzmiały po przeprosinach za opublikowany 15 listopada tweet, gdy wsparł wpis antyżydowski na platformie. Musk spotkał się z falą krytyki, odkąd zgodził się z użytkownikiem, który twierdził, że Żydzi podsycają nienawiść do białych.

Elon Musk: "Idźcie się pier....ć"

W środę powiedział, że "wręczył naładowany pistolet" zarówno krytykom, jak i antysemitom, opisując swój post jako prawdopodobnie najgorszy, jaki umieścił w historii wiadomości, które zawierały wiele "głupich".

Czytaj też: Prawie 300 marek ograniczyło reklamy na X/Twitterze. Niektóre o ponad 90 proc.

Ewentualne dobre wrażenie natychmiast zostało zmazane przez kolejną wypowiedź w rozmowie prowadzonej przez dziennikarza "The New York Times" (i współpracownika CNBC) Andrew Rossa Sorkina. Musk zdenerwował się twierdzeniami, że miałby być antysemitą. Stwierdził, że reklamodawcy, którzy opuścili X nie powinni myśleć, iż można go szantażować.

"Jeśli ktoś będzie próbował mnie szantażować reklamami, szantażować pieniędzmi, to niech Idzie się pie.....ć. Czy to jasne? Mam nadzieję, że tak. Hej, Bob, jeśli jesteś na widowni" – zwrócił się do Boba Igera, dyrektora generalnego Disneya, wcześniej przemawiającego podczas tego samego wydarzenia, którego koncern znalazł się wśród wycofujących reklamy z platformy X.

Bojkot doprowadzi do bankructwa X?

Na początku tygodnia Elon Musk przebywał z wizytą w Izraelu, gdzie rozmawiał m.in. z premierem Benjaminem Netanjahu, co było transmitowane na platformie X. Później Musk powiedział, że podróż została zaplanowana przed jego wiadomością wspierającą kontrowersyjny tweet i była "niezależna" od tej kwestii.

Czytaj też: Elon Musk rozważa usunięcie platformy X, wcześniejszego Twittera, z Europy

Oświadczył tam, że jest przeciwny antysemityzmowi i wszystkiemu, co "promuje nienawiść i konflikty" oraz stwierdził, że X nie będzie promować mowy nienawiści. Tam otrzymał symboliczny nieśmiertelnik od ojca izraelskiego zakładnika wziętego do niewoli przez Hamas. Podczas wydarzenia w Nowym Jorku miał nieśmiertelnik na scenie.

Elon Musk przyznał, że przedłużający się bojkot reklamodawców może doprowadzić do bankructwa X, dawniej Twittera, ale zasugerował, że za potencjalny upadek opinia publiczna będzie winić odchodzące marki, a nie jego.

Czytaj też: Sam Altman wrócił na stanowisko CEO w OpenAI. Decyzja ma uspokoić personel

(MAC, 01.12.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.