Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Listopad 27, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Samuel Pereira przegrał w sądzie z politykiem PO. „Naruszył standardy pracy dziennikarskiej”

W ocenie sądu Samuel Pereira oparł się tylko na wyjaśnieniach złożonych przez główną oskarżoną w sprawie afery fakturowej, byłą działaczkę PiS. I w żaden sposób nie zweryfikował jej słów (screen: YouTube/TVP Info)

Za nieuprawnione oskarżenia kierowane pod adresem Krzysztofa Brejzy z Platformy Obywatelskiej w serwisie TVP Info kierownik tego programu – Samuel Pereira – będzie musiał zamieścić przeprosiny na antenie i zapłacić 10 tys. zł zadośćuczynienia – zdecydował sąd.

„Wydali miliony, zaatakowali mnie i moich bliskich cyberbronią – całość tego absurdalnego polowania ludzi Kamińskiego i Ziobry z udziałem propangandystów TVPiS opierała się na kłamstwach. Dziękuję @Dorota_Brejza” – napisał Krzysztof Brejza w serwisie X.

"Samuel Pereira nie zachował rzetelności"

Przedmiotem sporu polityka z Samuelem Pereirą był artykuł na temat afery fakturowej, w którym dziennikarz TVP oskarżył polityka PO o kierowanie tzw. wydziałem nienawiści w inowrocławskim ratuszu, który miał rzekomo koncentrować się na zwalczaniu przeciwników politycznych.

Czytaj też: Samuel Pereira zapewnia, że już pozwał Tomasza Lisa za „portugalską znajdę”

W ocenie sądu Samuel Pereira oparł się tylko na wyjaśnieniach złożonych przez główną oskarżoną w sprawie afery fakturowej, byłą działaczkę PiS. I w żaden sposób nie zweryfikował jej słów.

„Swoim działaniem Samuel Pereira naruszył standardy pracy dziennikarskiej, w tym do rzetelnej informacji i działania zgodnie z etyką dziennikarską, do czego również był zobowiązany. Nie zachował staranności i rzetelności w zebraniu i wykorzystaniu pozyskanych materiałów” – napisał w uzasadnieniu sędzia Daniel Sobociński.

Wyrok nie jest prawomocny.

Czytaj też: Gmyz, Kania, Gargas, Pereira idą na sądową wojnę z agentem Tomkiem

***

Do tego tekstu dostaliśmy wniosek datowany na 27 listopada 2023 r. dotyczący publikacji sprostowania. Choć pismo zawiera błędy formalne, zdecydowaliśmy się go opublikować w myśl art. 31a prawa prasowego:

Sprostowanie
Nieprawdziwe jest stwierdzenie zawarte w artykule na stronie Press.pl z dnia 27 listopada 2023 r., pt. "Samuel Pereira przegrał w sądzie z politykiem PO. "Naruszył standardy pracy dziennikarskiej", że przegrałem w sądzie z Panem Krzysztofem Brejzą i zostałem zobowiązany do publikacji przeprosin oraz zapłaty zadośćuczynienia. Omawiany w materiale wyrok nie dotyczy mojej sprawy sądowej, a sprawy z powództwa Pana Krzysztofa Brejzy przeciwko TVP S.A."
Samuel Pereira

(JF, 27.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.