Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Listopad 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Andrzej Stec, redaktor naczelny "Parkietu", odejdzie z Gremi Media

Stec ma licencję maklera papierów wartościowych, w latach 2010-2012 był członkiem zarządu Związku Maklerów i Doradców (screen: YouTube/Akademia Zarządzania i Rozwoju)

Andrzej Stec, redaktor naczelny i dyrektor zarządzający "Gazety Giełdy i Inwestorów Parkiet" oraz serwisu Parkiet.com, z końcem roku odejdzie z Gremi Media – dowiedział się nieoficjalnie "Presserwis".

Andrzej Stec, który kieruje newsroomem ekonomicznym Gremi Media, poinformował współpracowników o swoim odejściu do "dużego medium". Zaznaczył, że do końca roku obowiązuje go umowa z wydawcą i chce się skoncentrować na jej realizacji. Nie chciał rozmawiać z "Presserwisem" na temat swojego odejścia.

Nie jedyne odejście z Gremi Media

Stec redaktorem naczelnym "Parkietu" jest od 2012 roku, a od 2016 roku do maja 2023 był także zastępcą redaktora naczelnego "Rzeczpospolitej" ds. ekonomii. Dodatkowo od 1 czerwca br. jest dyrektorem zarządzającym "Parkietem" i Parkiet.com. Wcześniej był dziennikarzem działu gospodarczego "Gazety Wyborczej" (2000-2007) i redaktorem działu Inwestor w "Pulsie Biznesu" (2007-2012).

Czytaj też: W poniedziałek ruszy sprzedaż wydawnictwa Marquard Media Polska

Andrzej Stec ma licencję maklera papierów wartościowych, w latach 2010-2012 był członkiem zarządu Związku Maklerów i Doradców.

Z Gremi Media ma również odejść Ewa Andrzejewska, która zajmuje się sprzedażą projektów specjalnych. Za miesiąc minie 30 lat jej pracy w "Parkiecie".

W trzecim kwartale 2023 roku średnia sprzedaż wydania "Parkietu Gazety Giełdy" wynosiła 3334 egz., w tym 1267 egz. to wydania drukowane, a 2066 egz. to e-wydania. Oznacza to spadek w stosunku do trzeciego kwartału rok wcześniej o 7,95 proc. (dane: PBC)

Czytaj też: Wyniki Grupy Agora w III kwartale 2023. Wzrost ze sprzedaży, ale internet i prasa słabiej. Strata 13,1 mln

(GK, 17.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.