Dział: PRASA

Dodano: Listopad 16, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Coś nam to przypomina? Premier Słowacji nie wpuści nielubianych mediów na konferencje

Premier Słowacji zapowiadał poprawę stosunków z mediami, ale nie wytrwał długo w tym postanowieniu (fot. Wikimdia Commons/European Comission)

Słowacki dziennik "SME" poinformował o zapowiedzi premiera kraju Roberta Fico, że dziennikarze niektórych mediów nie będą mile widziani na konferencjach prasowych organizowanych w siedzibie rządu. 

Gazeta zwraca uwagę, że w przeszłości premier miał złe relacje z niektórymi dziennikarzami i ich redakcjami, ale po wygranych 30 września br. wyborach zapowiadał zmianę swojego podejścia. - Normalne stosunki wytrzymały tylko kilka tygodni - ocenił "SME".

Czytaj też: Nie taka czysta 300polityka.pl. Do serwisu płyną duże pieniądze ze spółek Skarbu Państwa 

Premier regularnie publikuje w mediach społecznościowych nagrania, w których komentuje wydarzenia. W ostatnim zaatakował prywatną stacją telewizyjną Markiza, "Dennik N", "SME" oraz portal Aktuality. Stwierdził, że skontroluje ich zezwolenia uprawniające do uczestnictwa w konferencjach, aby "przestali zamęczać władze swoją wrogością".

"SME" zwrócił uwagę, że prawo nie pozwala na ograniczanie pracy dziennikarzy w instytucjach państwowych, a także przypomniał zapisane w programie rządu stwierdzenie o równym traktowaniu wszystkich mediów.

Czytaj też: Dzięki transmisjom z nowego parlamentu TVN 24 ma rekord udziału w widowni

Partia Kierunek-Słowacka Socjaldemokracja (Smer-SSD), której liderem jest premier, a także współtworzącej rząd Słowackiej Partii Narodowej (SNS) zapowiedziały, że dziennikarze TV Markiza, "Dennika N", "SME" oraz portalu Aktuality nie otrzymają akredytacji na partyjne imprezy.

(MAC, 16.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.