Dział: TELEWIZJA

Dodano: Listopad 11, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Nie żyje Dariusz Klincewicz, wieloletni dziennikarz Telewizji Polskiej

"Wiele jego wnikliwych uwag pozwalało reporterom szybko się rozwijać, należał do grupy redaktorów, którzy chcieli i potrafili dzielić się swoim doświadczeniem" - czytamy o Dariuszu Klincewiczu w serwisie Wpoznaniu.pl (screen: serwis Wpoznaniu.pl)

Nie żyje Dariusz Klincewicz, który przez wiele lat - do 2016 roku - pracował w Telewizji Polskiej. "Był niezwykle doświadczonym, mądrym i wrażliwym wydawcą, autorem niezliczonych materiałów telewizyjnych, a także dziennikarskim pedagogiem. W TVP Poznań pomógł rozwinąć dziennikarski warsztat dziesiątkom reporterów" - wspomina go miejski serwis Wpoznaniu.pl.

Poznańscy dziennikarze niezwykle ciepło wspominają Klincewicza. "Był wybitnym wydawcą programów informacyjnych. Mądrym i spokojnym redaktorem, który swoim olbrzymim doświadczeniem pozwalał często młodszym autorom uczyć się dystansu do opisywanych faktów, obiektywnej i sprawiedliwej ich oceny, równego stosunku do wszystkich stron sceny politycznej. Wiele jego wnikliwych uwag pozwalało reporterom szybko się rozwijać, należał do grupy redaktorów, którzy chcieli i potrafili dzielić się swoim doświadczeniem" - czytamy dalej w serwisie Wpoznaniu.pl. 

Przed TVP Klincewicz był przez kilka lat pracownikiem "Gazety Wyborczej” w Bydgoszczy, a następnie w Poznaniu. Pracował też w Polskiej Agencji Prasowej, ale to właśnie jego działalność w TVP zapamiętana została najbardziej. Był m.in. wydawcą programu informacyjnego „Teleskop”. Miał 61 lat.

(MAT, 11.11.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.