Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Październik 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Łódź, Wrocław i Katowice to miasta, które najlepiej radzą sobie na Facebooku

W zestawieniu najbardziej angażujących profili miejskich poza pierwszą trójką znalazły się między innymi Poznań, Warszawa, Kraków i Gdańsk (fot. Solen Feyissa/Unsplash.com)

Łódź, Wrocław i Katowice to miasta, które miały we wrześniu najlepiej prowadzone profile na Facebooku – wynika z zestawienia przygotowanego przez Instytut Badań Internetu i Mediów Społecznościowych.

Łódź od dawna jest wymieniana przez specjalistów jako miasto wyjątkowo dobrze radzące sobie w mediach społecznościowych. Potwierdza to zestawienie IBIMS dla profili miast na Facebooku za wrzesień. Na profilu miejskim pojawiło się 320 postów, które wywołały 523 tys. interakcji. Profil śledzą 504 tys. użytkowników FB.

Czytaj też: Anonimowy internauta zarchiwizował „Wiadomości” TVP 1 z czasów rządów PiS

Drugi pod względem liczby interakcji był Wrocław. Jego 297 postów uzyskało 136 tys. interakcji. Profil śledzi 361 tys. użytkowników.

Posty trzecich w zestawieniu Katowic (249) wygenerowały 77 tys. interakcji, o 30 proc. więcej, niż w sierpniu. Ten profil obserwuje 159 tys. fanów.

Press

Najwięcej fanów ma Łódź, ale to Września opublikowała najwięcej postów (fot. Ibims.pl)

W zestawieniu najbardziej angażujących profili miejskich poza pierwszą trójką znalazły się kolejno: Poznań, Warszawa, Kraków, Gdańsk, Bydgoszcz, Września, Gdynia, a pierwszą dziesiątkę zamyka Sosnowiec. Jego profil obserwuje 9 tys. użytkowników, ale we wrześniu na 138 postów reagowano 28 tys. razy. Ciekawy jest również wynik Wrześni, gdzie 30 tys. użytkowników zareagowało 30 tys. razy na 522 posty.

Czytaj też: Kanał Sportowy blokowany przez YouTube. Ratuje się rezerwowym profilem

(PAR, 21.10.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.