Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zmarł Jacek Popiołek, były dyrektor ośrodków TVP w Szczecinie i Białymstoku

Jacek Popiołek w sumie przepracował dla TVP ponad 20 lat (fot. Goldenline.pl)

W wieku 76 lat zmarł Jacek Popiołek, były dziennikarz Telewizji Polskiej, dyrektor jej ośrodków w Szczecinie i Białymstoku. Pogrzeb odbędzie się we wtorek 19 września o godz. 10 w parafii rzymskokatolickiej NMP przy ul. 3 Maja w Komorowie.

Jacek Popiołek pochodził z Lublina. Karierę zawodową rozpoczynał w regionalnym radiu na początku lat 70. Później awansował do Warszawy. Pracował m.in. w redakcji młodzieżowej i publicystycznej. Prowadził program publicystyczny "Czas".

W drugiej połowie lat 80. został dyrektorem ośrodka regionalnego Telewizji Polskiej w Szczecinie. Po zmianach ustrojowych stracił pracę w telewizji. Prowadził własną firmę medialną. Redagował m.in. biuletyn medyczny "Med & Life".

Dla TVP najpierw pracował w latach 1973-1990, a potem w latach 2002-2006, kiedy dyrektorował TVP Białystok. Od 2008 roku w telewizji Edusat. W ostatnich latach zajmował się promocją książek.

(MAC, 18.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.