Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Krajowy Instytut Mediów wybrał trzy firmy, które poprowadzą infolinię do badania słuchalności radia

Według KIM podział zamówienia w sprawie infolinii na trzy równe części wynika z konieczności zapewnienia ciągłości realizacji usługi (fot. Pixabay.com)

Simio Polska i Medusmo z Katowic oraz Great Call z Bydgoszczy wygrały przetarg na obsługę infolinii Krajowego Instytutu Mediów.

Oferty w przetargu złożyło osiem firm. Poza zwycięzcami były to też: Grupa Doradcza z Katowic, Arteria Customer Services Arteria Management z Warszawy, Polcall z Częstochowy razem z Biznes Connect z Częstochowy (są powiązane kapitałowo) i Lockus z Krakowa.

Umowy na 15 miesięcy

W ramach przetargu KIM wybrał trzy firmy, które będą przeprowadzać wywiady dotyczące słuchalności radia. Według Instytutu podział zamówienia na trzy równe części wynika z konieczności zapewnienia ciągłości realizacji usługi. Umowy mają obowiązywać przez 15 miesięcy. Realizacja usługi będzie odbywać się na platformie call center Krajowego Instytutu Mediów.

Czytaj też: Agora negocjuje ze związkowcami, by nie podwyższać odpisu na Zakładowy Fundusz Świadczeń Socjalnych

Najniższą cenę zaproponowały Polcall i Biznes Connect – 1,06 mln zł brutto za realizację 30 tys. wywiadów telefonicznych, a najwyższą Lockus – 1,55 mln zł (tę ofertę jednak odrzucono, podobnie jak tę złożoną przez Arteria Customer Services Arteria Management o wartości 1,44 mln zł).

Z kolei stawki zaproponowane przez zwycięzców to: 1,3 mln zł (Simio Polska z Katowic), 1,4 mln zł (Great Call z Bydgoszczy) i 1,51 mln zł (Medusmo z Katowic).

Simio Polska przedstawia się na swojej stronie jako call i contact center, wywodzący się z Czech. Z danych z KRS wynika, że w 2022 roku spółka miała 6,5 mln przychodów ze sprzedaży i 922 tys. zł zysku netto.

Już nie Alternatywa Polska

Great Call podaje natomiast, że jako call center współpracuje z partnerami reprezentującymi sektor finansowy. W 2022 roku spółka odnotowała 16,5 mln zł przychodów ze sprzedaży i 201 tys. zł zysku netto.

Czytaj też: Paweł Pawłowski, dziennikarz sportowy RMF FM, przeszedł do Wirtualnej Polski

Z kolei Medusmo na swoim profilu na LinkedIn przedstawia się jako firma zajmująca się m.in. konsultingiem biznesowym. W KRS nie ma wyników finansowych spółki. Zarejestrowano ją w listopadzie 2021. W przedmiocie działalności w Krajowym Rejestrze Sądowym ma wpisaną m.in. działalność centrów telefonicznych.

Jak informowaliśmy pod koniec maja, za przeprowadzanie badania słuchalności nie jest już odpowiedzialna firma Alternatywa Polska. Przewodniczący Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji Maciej Świrski, kierujący KIM, nie zdecydował się na przedłużenie z nią współpracy. Wybór był krytykowany przez branżę, a prace firmy kosztowały 23 mln zł.

KIM zbudował własne studio CATI, w którym są już wykonywane wywiady. Obecnie badanie słuchalności stacji radiowych jest prowadzone własnymi siłami instytutu.

Czytaj też: Polsat pokazał program kabaretowy z wyciętymi skeczami o tematyce politycznej

(MNIE, 05.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.