Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat pokazał program kabaretowy z wyciętymi skeczami o tematyce politycznej

W programie nadanym w Polsacie zabrakło fragmentów, w których m.in. sparodiowano polityków Prawa i Sprawiedliwości (fot. Wojciech Olkuśnik/East News)

Program "Letnia Klinika Skeczów Męczących", nadany w Polsacie w minioną niedzielę, ukazał się bez fragmentów poświęconych polityce.

Widowisko odbyło się 25 sierpnia w Kielcach w ramach Festiwalu Magiczne Zakończenie Wakacji. Polsat pokazał je jednak w retransmisji, 3 września.

Czytaj też: Krajowy Instytut Mediów wybrał trzy firmy, które poprowadzą infolinię do badania słuchalności radia

W programie nadanym w Polsacie zabrakło fragmentów, w których m.in. parodiowano polityków Prawa i Sprawiedliwości.

KSM: "Nie wiemy dlaczego tak się stało"

"W rolę Mateusza Morawieckiego rozdającego pieniądze wcielił się Michał Czernecki. Zaprezentowano też »PiSneyland«, w którym sparodiowano polityków PiS i Konfederacji, m.in. Beatę Szydło, Sławomira Mentzena i Jacka Sasina" – można przeczytać na stronie Tvpolsat.info.

Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus, nie odpowiedział na nasze pytanie o powody usunięcia fragmentów dotyczących polityki.

Czytaj też: Anna Barańska-Całek z "Uwagi!" i "Superwizjera" w zespole RMF FM

Oświadczenie w tej sprawie wydał Kabaret Skeczów Męczących, gospodarz programu. "Możemy jedynie powiedzieć, że nie wiemy dlaczego tak się stało i nie byliśmy uczestnikami procesu, który doprowadził do usunięcia tych skeczów. (...) Materiał zarejestrowany w Kadzielni został w całości przekazany stacji Polsat. Być może na sytuacji zaciążyła gorąca atmosfera wyborcza, gdyż skecze były o tematyce politycznej? Oczywiście możemy tylko przypuszczać" – podano.

Tydzień wcześniej podczas nadawanej na żywo w Polsacie Świętokrzyskiej Gali Kabaretowej w trakcie występu Kabaretu Młodych Panów padły takie hasła jak "J***ć PiS" czy "Ziobro, ty k***o j****a", które były elementem skeczu (miała je wypowiadać papuga).

Do Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji trafiły skargi na wulgaryzmy w czasie programu. Sam skecz usunięto z facebookowego profilu "Kabaret na żywo", na którym umieszczono go tuż po emisji w telewizji.

Czytaj też: "Fakty" w sierpniu prowadziły wśród programów informacyjnych

(MNIE, 05.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.