Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Polsat, MWE Networks i Red Carpet Media Group zainteresowane wolnym miejscem na MUX 1

Konkurs dotyczy udzielenia koncesji na 10 lat na rozpowszechnianie naziemne kanału wyspecjalizowanego (fot. Pixabay.com)

Grupa MWE Networks, Telewizja Polsat i Red Carpet Media Group są zainteresowane wolnym miejscem na pierwszym multipleksie telewizyjnym – ustalił "Presserwis". Termin na składanie aplikacji w tym konkursie upłynął 1 września.

– Złożyliśmy wniosek na kanał filmowo-serialowy – przekazał nam Leszek Kułak, główny akcjonariusz Red Carpet Media Group.

Cztery wnioski MWE Rodzina

Wzięcie udziału w konkursie potwierdził nam też Tomasz Matwiejczuk, dyrektor ds. komunikacji korporacyjnej i rzecznik prasowy Grupy Polsat Plus. Nadawca nie zdradza jednak na razie, z jakim kanałem startuje.

Czytaj też: Rząd opóźnił wprowadzenie przepisów, w których wcześniej znajdowały się zapisy lex pilot

– Właśnie piszemy wniosek. Możemy cokolwiek komentować, gdy zostanie poprawnie zarejestrowany przez KRRiT – przekazał nam z kolei w piątek Michał Winnicki, właściciel grupy MWE Networks.

W niedzielę dodał: – Złożyliśmy cztery wnioski w ramach spółki MWE Rodzina.

To nowa spółka grupy, zarejestrowana pod koniec sierpnia. Jej jedynym wspólnikiem jest MWE Teleport.

W konkursie nie wystartowały m.in. Wirtualna Polska Media, Telewizja Media Narodowe, ATM Grupa i TVS. Z kolei Grupa Kino Polska nie komentuje sprawy, a TVN Warner Bros. Discovery, Fratria i Telewizja Republika nie odpowiedziały na nasze pytanie w tej sprawie.

KRRiT nie określiła tematyki

Konkurs dotyczy udzielenia koncesji na 10 lat na rozpowszechnianie naziemne kanału wyspecjalizowanego, w którym nie mniej niż 70 proc. czasu nadawania w ciągu miesiąca – w godzinach 6-23 – stanowić będą programy i inne przekazy realizujące przyjętą specjalizację stacji.

Czytaj też: Sierpień w telewizji. TVN zwiększył udział w rynku, a Polsat, TVP 1 i TVP 2 go zmniejszyły

Krajowa Rada nie określiła, jakiej tematyki kanału oczekuje, pozostawiając nadawcom w tej kwestii wolny wybór. Wnioski można było składać do 1 września.

Nowy kanał zajmie na MUX 1 miejsce TVP ABC. Rezerwacja częstotliwości dla TVP ABC na pierwszym multipleksie wygasła 3 września, a TVP nie złożyła wniosku o jej przedłużenie, bo przenosi tę stację na własny MUX 6.

Obecnie na MUX 1, poza TVP ABC, nadają też: Eska TV, TTV, Polo TV, Antena HD, TV Trwam, Stopklatka i Fokus TV.

Czytaj też: Adrian Klarenbach wśród prowadzących "Twój wybór" w TVP 3, ale zostaje w TVP Info

(MNIE, 04.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.