Temat: technologie

Dział: TECHNOLOGIE

Dodano: Wrzesień 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Meta rozważa wprowadzenie płatnych wersji Facebooka i Instagrama bez reklam

Wersje bez reklam mogą pomóc Facebookowi i Instagramowi w walce z zastrzeżeniami dotyczącymi przestrzegania prywatności (fot. BoliviaInteligente/Unsplash.com, Alexander Shatov/Unsplash.com)

"The New York Times" poinformował, że Meta Platforms rozważa płatne wersje Facebooka i Instagrama bez reklam dla użytkowników mieszkających w Unii Europejskiej.

Osoby płacące za subskrypcję nie będą widzieć reklam, natomiast Meta będzie nadal oferować bezpłatne wersje aplikacji z reklamami w UE. W artykule dodano, że ewentualne posunięcie może pomóc Meta w walce z zastrzeżeniami dotyczącymi przestrzegania prywatności. Zapewni subskrybentom alternatywę dla usług firmy wykorzystujących reklamy, które opierają się na analizie danych użytkowników.

Czytaj też: X zezwoli na reklamy polityczne kandydatów i partii przed wyborami w USA

Z raportu "NYT" nie wynika, ile mają kosztować płatne wersje aplikacji.

(MAC, 04.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.