Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Wrzesień 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Barbie" oficjalnie najbardziej dochodową premierą kinową roku. 1,38 mld dol.

"Barbie" już 15. na liście najlepiej zarabiających filmów wszech czasów (screen: YouTube/Warner Bros. Pictures)

"Barbie" w weekend oficjalnie uzyskała status najbardziej dochodowej premiery kinowej roku. Komedia Grety Gerwig wygenerowała światowe przychody ze sprzedaży biletów w wysokości 1,38 mld dol., wyprzedzając animowany "The Super Mario Bros. Movie" wytwórni Universal i Illumination (1,35 mld dol.).

"Barbie" zgromadziła w Ameryce Północnej już ponad 600 mln dol., na swoim podstawowym rynku, wyprzedzając "Super Mario" (574 mln dol.) już na początku sierpnia. Do tej pory w międzynarodowej kasie film zarobił dotychczas kwotę 771,5 mln dol.

Czytaj też: „Barbie" najbardziej dochodowym filmem w historii Warner Bros. Lepsza niż "Harry Potter"

"Barbie" pozostawała pozycją nr 1 przez cztery kolejne weekendy i ostatecznie stała się najbardziej dochodowym filmem wyreżyserowanym wyłącznie przez kobietę. Jest to obecnie 14. co do wielkości premiera krajowa i 15. co do wielkości premiera globalna w historii. Jest też najlepiej zarabiającym filmem w historii wytwórni Warner Bros., przewyższając "Harry Potter i Insygnia Śmierci: Część 2" (z 2011 roku). 

Ogólnym liderem wciąż "Avatar" z 2009 roku – ponad 2,923 mld dol.

Czytaj też: TVP z fabularyzowanym dokumentem o królewskim błaźnie Stańczyku

(MAC, 04.09.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.