Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 31, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał TVP Info pokazał materiały TVN 24 z nawałnicy w Warszawie bez podania źródła

Na antenie nie podano faktycznego źródła materiałów z Warszawy (screen: TVP Info)

Kanał TVP Info wykorzystał zdjęcia TVN 24 z nawałnicy w Warszawie, wpisując jako ich źródło media społecznościowe. Z nieoficjalnych informacji "Presserwisu" wynika, że sprawie przyglądają się prawnicy TVN Warner Bros. Discovery.

W środę TVP Info pokazał materiał z serwisu społecznościowego X (dawniej Twitter), który krytykował domniemany brak działań prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego w sprawie skutków nawałnicy w stolicy.

Czytaj też: Szymon Jadczak przeprosił za tekst o pobiciu Kevina Komara przez pseudokibiców Wisły Kraków

"Rafał @trzaskowski_ szykuje się do debaty z Tuskiem, a w Wawie Baywatch na pełnej" – można przeczytać w opisie filmu.

W materiale wykorzystano wiele fragmentów z TVN 24. Zarówno w serwisie X, jak i na antenie TVP Info nie zostało poddane ich źródło.

Samuel Pereira, zastępca dyrektora Telewizyjnej Agencji Informacyjnej ds. TVP Info, nie odpowiedział na naszą prośbę o komentarz do tej sprawy.

Z naszych informacji wynika, że temat wykorzystania materiałów TVN 24 w TVP Info analizują już prawnicy TVN Warner Bros. Discovery.

Czytaj też: Wbrew zapowiedziom tygodnik „NIE” nie jest dostępny w sprzedaży w Lidlu i Biedronce

(MNIE, 31.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.