Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Sierpień 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

W TVN nie będzie spotów wyborczych przy "Faktach". Cztery lata temu było inaczej

Czas wyborczy nie będzie sprzedawany przy "Faktach" (screen: fakty.tvn24.pl)

Biuro reklamy TVN Media opublikowało cenniki spotów wyborczych na sierpień i wrzesień. Najdroższe emisje kosztują 27,7 tys. zł.

Na tyle wyceniono 30-sekundowe spoty w TVN, np. przy programach "Top Model", "MasterChef" i "Milionerzy" oraz wybranych filmach. Czas wyborczy nie jest sprzedawany przy "Faktach".

We wrześniu cztery lata temu ceny reklam wyborczych w TVN przed wyborami do parlamentu dochodziły do 33 tys. zł. Emitowano je jednak wtedy też wokół "Faktów".

Czytaj też: Rząd w projekcie budżetu na 2024 rok nie zapisał miliardów dla TVP i Polskiego Radia

W TVN Siedem najdroższe spoty kosztują w tym roku 5,64 tys. zł (np. przy "Ukrytej prawdzie").

Spoty można wykupić też w TVN 24 (do 3,36 tys. zł – w paśmie 20-21) i TVN 24 BiS (do 870 zł – 20-22), ale z wyłączeniem bloków m.in. przy serwisach informacyjnych, "Faktach po południu" i "Faktach". W przypadku tych dwóch stacji ceny obowiązują nie tylko w sierpniu i wrześniu, ale też do 13 października włącznie.

Jak informowaliśmy w "Presserwisie", ze sprzedażą audycji i materiałów wyborczych ruszyło też biuro reklamy Polsat Media. Ceny spotów w jego ofercie dochodzą do 37,7 tys. zł.

Czytaj też: UOKiK ukarał Olimp Laboratories i influencerów za kryptoreklamę. 5 mln zł grzywny

(MNIE, 29.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.