Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Sierpień 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Panel symetrystów wraca. Będzie transmitowany przez serwisy Gazeta.pl oraz OKO.press

Prowadzącym panel symetrystów z udziałem Dominiki Sitnickiej, Grzegorza Sroczyńskiego i Jana Wróbla będzie Macin Meller (fot. zrzutka.pl)

Rozmowa w ramach tzw. panelu symetrystów, która pierwotnie miała się odbyć na Campusie Polska Przyszłości, będzie transmitowana w serwisach Gazeta.pl oraz OKO.press. „Nie odtworzymy całego brakującego line-upu Campus Polska, ale możemy zająć się panelem, od którego się zaczęło” – tłumaczy decyzję Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl.

Przypomnijmy, że panel z udziałem publicystów Dominiki Sitnickiej, Grzegorza Sroczyńskiego i Jana Wróbla został przez organizatorów Campusu Polska Przyszłości odwołany w ostatni czwartek. Według relacji Marcina Mellera, który miał go prowadzić, nie chciano, żeby w wydarzeniu brał udział Grzegorz Sroczyński. – Partia, która chce wygrać z Kaczyńskim, boi się kilku hejterów twitterowych i obawia się debaty z symetrystami – mówił nam wtedy Sroczyński.

Czytaj też: Marcin Meller zrezygnował z prowadzenia panelu na Campus Polska Przyszłości

Powodem niechęci wobec obecności Sroczyńskiego było nazwanie przez niego na antenie radia Tok FM „Silnych razem”, czyli najbardziej zagorzałych zwolenników Platformy Obywatelskiej, „wściekłymi kundelkami”.

Swoją rezygnację z udziału w wydarzeniu kilka dni później ogłosił także Maciej Orłoś, dziennikarz, prezenter, publicysta, przez lata związany z TVP, teraz ostro krytykujący rządowe media. „By dać wyraz niezgody na zamykanie ust dziennikarzom, postanowiłem zrezygnować z udziału w panelu dotyczącym mediów publicznych” – tłumaczył Orłoś. Z udziału w wydarzeniu zrezygnowali także Adam Leszczyński, Karolina Korwin Piotrowska oraz aktywiści z Inicjatywy Wschód.

Teraz „panel symetrystów”, w tym samym składzie, w którym miał się pierwotnie odbyć, będzie przeprowadzony już poza Campusem Polska Przyszłości – na łamach portali Gazeta.pl oraz OKO.press. Jak pisze Rafał Madajczak, redaktor naczelny Gazeta.pl: „Zgadzam się z Grzegorzem Sroczyńskim, że odwołanie panelu – nawet mimo wcześniejszego zaproszenia – nie jest końcem świata, demokracji i wolności słowa. Jest wyłącznym problemem organizatorów i partnerów, którzy po decyzji w sprawie »symetrystów« muszą mierzyć się z mocno wpływającymi na listę gości decyzjami innych panelistów. (…) Nie odtworzymy całego brakującego line-upu Campus Polska, ale możemy zająć się panelem, od którego się zaczęło”.

Czytaj też: Maciej Orłoś też zrezygnował z udziału w Campus Polska

Transmisja wydarzenia ma odbyć się w niedzielę o godzinie 10.00 na portalu Gazeta.pl, Facebooku Oko.press, kanale YouTube Marcina Mellera oraz Facebooku radia Tok FM. Jak zapowiada Madajczak, godzinna rozmowa ma zahaczyć o ostatnie wydarzenia, ale dotyczyć będzie również kampanii wyborczej i roli mediów w dzisiejszym świecie.

„Istotnym elementem rozmowy będą też pytania od Czytelniczek i Czytelników. Zapraszamy do ich zadawania na bieżąco na czacie streamu z dyskusji w niedzielę (...) oraz w naszych social mediach” – stwierdza redaktor naczelny Gazeta.pl.

Z kolei tegoroczny Campus Polska Przyszłości w Olsztynie odbędzie się w dniach 25-31 sierpnia pod patronatem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego.

Czytaj też: "Arena poglądów" Ogórek i Kłeczka z wynikami poniżej średniej TVP 1 i bez kontynuacji

(HAD, 22.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.