Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Sierpień 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Grzegorz Rzeczkowski wygrał proces z byłym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego

Grzegorz Rzeczkowski od sierpnia 2022 roku jest dziennikarzem tygodnika "Newsweek Polska" (screen: Youtube.com/Onet Rano)

Grzegorz Rzeczkowski, były dziennikarz „Polityki”, a obecnie „Newsweek Polska”, wygrał prawomocnie proces z byłym szefem Służby Kontrwywiadu Wojskowego Piotrem Bączkiem, który pozwał go z art. 212 kk. – To była zemsta za pisanie o ludziach Macierewicza – wskazuje Rzeczkowski.

Sprawa dotyczyła artykułu Grzegorza Rzeczkowskiego „Misiewicze Macierewicza”, który ukazał się w tygodniku „Polityka” w lutym 2019 roku. Autor opisał w nim historie osób związanych z byłym ministrem obrony Antonim Macierewiczem po tym, jak przestał on być szefem MON.

Zemsta za pisanie o ludziach Macierewicza

Jednym z bohaterów tekstu był Piotr Bączek, były szef SKW, który później został doradcą nowego szefa resortu obrony Mariusza Błaszczaka. – Piotrowi Bączkowi nie spodobało się, że o nim napisałem, i najpierw doniósł na mnie do prokuratury wojskowej. Gdy prokuratura odmówiła ścigania mnie, wytoczył mi proces z artykułu 212 Kodeksu karnego, oskarżając mnie o zniesławienie. To była zemsta za pisanie o ludziach Macierewicza – tłumaczy Grzegorz Rzeczkowski.

Czytaj też: TVN 24 obronił pozycję lidera wśród kanałów informacyjnych. TVP Info drugie

W lutym 2023 roku Sąd Rejonowy w Warszawie w całości uniewinnił dziennikarza. Piotr Bączek odwołał się jednak od tego wyroku. Sąd okręgowy podtrzymał wyrok sądu niższej instancji, stwierdzając, że Grzegorz Rzeczkowski nie zniesławił Bączka.

Rzeczkowski był dziennikarzem tygodnika "Polityka" do kwietnia 2022 roku. Od sierpnia 2022 roku pracuje w tygodniku "Newsweek Polska" jako dziennikarz polityczny i śledczy. 

Czytaj też: W KRRiT są cztery skargi na program TVP Info "Jak oni kłamią", który uderza w TVN

(MAK, 04.08.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.