Temat: radio

Dział: RADIO

Dodano: Czerwiec 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rozmowy Roberta Mazurka zostają w RMF FM na kolejny sezon

Robert Mazurek ostatnią rozmowę przed wakacyjną przerwą poprowadzi w piątek (fot. Michał Żebrowski/East News)

Robert Mazurek będzie autorem "Porannej rozmowy w RMF FM" przez kolejny sezon. W wakacyjnej ramówce rozgłośnia utrzyma jeden wywiad polityczny.

Gospodarzem ostatniej rozmowy przed wakacyjną przerwą będzie w piątek 23 czerwca. Z porannymi wywiadami powróci we wrześniu. Prowadzi je w RMF FM od września 2016 roku.

Słuchalność "Porannej rozmowy" dochodzi do 2,38 mln osób. Wywiady Roberta Mazurka gromadzą zdecydowanie najwięcej słuchaczy.

Relacje Mazurka z politykami

Mazurek znany jest ze swojej metody przeprowadzania wywiadów, gdzie zadaje oryginalne pytania, dociekając prawdy, a jednocześnie zapędzając gościa w kozi róg. Lubi triumfować, gdy uda mu się złapać swoich rozmówców na niewiedzy lub braku logiki.

Czytaj też: Wywiady Roberta Mazurka w RMF FM gromadzą najwięcej słuchaczy

Nie pozwala sobie w kaszę dmuchać: gdy Kamil Bortniczuk, wtedy poseł, dziś minister sportu, nie pozwolił zadać sobie pytania, Mazurek wyszedł ze zdalnego studia, a polityk mówił sam do siebie. W rozmowie z Ireneuszem Rasiem parodiował polityków PO: „Bo to są te straszne decyzje Jarosława Kaczyńskiego, który dzieli Polki i Polaków zamiast zajmować się ich prawdziwymi problemami. (...) Chce pan tak jeszcze? Ja mogę tak długo, nauczyłem się od was. Tak, to jest karykatura posłów PO". Krzysztof Sobolewski usłyszał, że jest utracjuszem, gdy Mazurek zapytał go o oświadczenie majątkowe, gdzie stało, że nie ma domu, mieszkania i działki.

Mazurek był krytykowany za zbyt bliskie relacje z politykami. Gdy zorganizował urodziny, na imprezę przyszli m.in. Michał Dworczyk, Piotr Gliński, Borys Budka i Łukasz Szumowski – co udokumentował na zdjęciach "Fakt". Kierownictwo RMF FM uznało wtedy, że goście urodzinowi to Mazurka "prywatna sprawa".

Wakacyjna ramówka RMF FM

Na czas wakacji z anteny RMF FM znikają natomiast "7 pytań o 7:07", "Rozmowa w południe w RMF FM", "Popołudniowa rozmowa w RMF FM" i sobotni "Gość Krzysztofa Ziemca".

Czytaj też: "NIE" ma trafić do sprzedaży w Lidlu i Biedronce. Rekompensata za wycofanie z Poczty Polskiej

W wakacje RMF FM ma nadawać rozmowę po godz. 8, której gospodarzami będą wymiennie dziennikarze rozgłośni. Całej rozmowy słuchać będzie można w Radiu RMF24, w serwisie Rmf24.pl i mediach społecznościowych, a początku – w RMF FM.

W poprzednich latach RMF FM w wakacyjnych ramówkach emitował wywiad polityczny w południe.

Ponadto we wtorek 20 czerwca w RMF FM, Radiu RMF24 i serwisie Rmf24.pl dziennikarze ekonomiczni Krzysztof Berenda (szef warszawskiej redakcji RMF FM) oraz Marek Tejchman (wicenaczelny "Dziennika Gazety Prawnej" i jeden z gospodarzy "Popołudniowej rozmowy w RMF FM") poprowadzą debatę gospodarczą z udziałem Ryszarda Petru, byłego lidera Nowoczesnej i kandydata do Senatu ze Sławomirem Mentzenem, prezesem partii Nowa Nadzieja i jednym z liderów Konfederacji.

Czytaj też: Piotr Jacoń odpowiada Daukszewiczowi w sprawie "Szkła kontaktowego"

(KOZ, 20.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.