Dział: RADIO

Dodano: Wrzesień 21, 2021

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Robert Mazurek bawił się na urodzinach z politykami. RMF FM: to jego prywatna sprawa

Robert Mazurek jest gospodarzem "Porannej rozmowy w RMF FM" (screen: Youtube/Fakty RMF FM)

Dziennikarz Robert Mazurek zorganizował imprezę urodzinową, na której bawili się m.in. politycy. Kierownictwo RMF FM, w którym Mazurek prowadzi "Poranną rozmowę", uważa to za jego prywatną sprawę.

Jak wynika ze zdjęć opublikowanych przez "Fakt" na imprezie byli m.in. szef Kancelarii Premiera Michał Dworczyk, wicepremier Piotr Gliński, były lider Platformy Obywatelskiej Borys Budka, Tomasz Siemoniak z Platformy Obywatelskiej, Tadeusz Cymański z Solidarnej Polski i były minister zdrowia Łukasz Szumowski.

"Zaproś genialnych malarzy, znanych muzyków, tuziny aktorów, dziennikarzy czy prywatnych przyjaciół nie licząc, a zazdrosny (bo niezaproszony) »Fakt« ci później samych polityków pokaże. No, ludzie, jak tak można?! Żądam drugiej edycji!" - skomentował na Twitterze Robert Mazurek.

- Dla radia RMF FM najważniejsza jest jakość codziennej rozmowy o 8.02. Nie będziemy oceniać tego, kogo Robert Mazurek zaprasza na swoje urodziny. Jest to jego prywatna sprawa - mówi Tadeusz Sołtys, dyrektor programowy RMF FM i wiceprezes Grupy RMF.

To kolejny przykład bliskich relacji pozazawodowych między dziennikarzami i politykami. Zaledwie w poniedziałek do sieci trafiły kolejne wiadomości ze skrzynki mailowej Michała Dworczyka, z których wynika, że szef Kancelarii Premiera konsultuje z Krzysztofem Skórzyńskim, dziennikarzem TVN-u, swoje wystąpienie na konferencji prasowej.

Skórzyński, który najpierw twierdził, że nie doradza Dworczykowi, od wczoraj milczy. Stanowisko zajęła natomiast jego stacja."W związku z nowymi informacjami ws. Krzysztofa Skórzyńskiego, został on zawieszony do czasu wyjaśnienia sprawy" - poinformowała wczoraj na Twitterze redakcja TVN 24.

Czytaj też: "Robert Mazurek, najmądrzejszy w całym Świeciu. Sylwetka"

(KOZ, 21.09.2021)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.