Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 19, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Trwa kontrola Najwyższej Izby Kontroli w Telewizji Polskiej. Dotyczy finansów

Doraźna kontrola NIK w TVP rozpoczęła się w listopadzie (fot. Piotr Molęcki/East News)

Wciąż nie zakończyła się doraźna kontrola prowadzona przez Najwyższą Izbę Kontroli w Telewizji Polskiej – wynika z informacji "Presserwisu".

Kontrola trwa od listopada 2022 roku, o czym TVP poinformowała w sprawozdaniu z działalności za rok ubiegły. Dotyczy gospodarki finansowej i wydatkowania środków. Obejmuje okres od początku 2021 roku.

Czytaj też: TVP Info i PAP informowały o procesie dziennikarza Onetu. Gdy go wygrał, milczą

Z informacji "Presserwisu" wynika, że kontrola w TVP jeszcze się nie zakończyła. "TVP nie jest umocowana do przekazywania opinii publicznej informacji na temat poszczególnych etapów prowadzonej przez NIK kontroli" – przekazało nam biuro prasowe spółki.

Z NIK nie otrzymaliśmy odpowiedzi, na jakim etapie jest kontrola w telewizji publicznej.

Po kontroli, która dotyczyła okresu od 2014 do pierwszego półrocza 2020 roku, NIK stwierdziła, że "TVP nie prowadziła racjonalnej gospodarki finansowej".

Czytaj też: Także Robert Górski zrezygnował ze "Szkła kontaktowego" w TVN 24. A za nim Artur Andrus

(KOZ, 19.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.