Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Miłosz Kłeczek i Magdalena Ogórek poprowadzą "Arenę poglądów" w TVP 1

Magdalena Ogórek od czasu przejęcia mediów publicznych przez PiS stała się jedną z ich głównych twarzy (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Dzisiaj na antenie TVP 1 zadebiutuje program publicystyczny "Arena poglądów". Poprowadzą go Miłosz Kłeczek i Magdalena Ogórek.

Cykl będzie nadawany w poniedziałki o 22.30. Odcinki potrwają ok. 50 minut. – Formuła programu przewiduje dyskusje z udziałem polityków różnych formacji oraz zaproszonych ekspertów i publiczności. Program będzie miał charakter dynamicznej wymiany argumentów na bieżące tematy polityczne – przekazało nam Centrum Informacji TVP.

Magdalena Ogórek twarzą mediów publicznych

Miłosz Kłeczek jest kojarzony z konfrontacyjnym sposobem prowadzenia programów i daleką od bezstronności metodą pracy na konferencjach prasowych. W kwietniu 2022 Rada Etyki Mediów stwierdziła, że materiał Kłeczka o mobbingu w Senacie naruszał zasady prawdy, obiektywizmu, oddzielenia informacji od komentarza oraz szacunku i tolerancji. Z kolei we wrześniu 2021 Rada Etyki Mediów uznała, że w programie "O tym się mówi" Miłosz Kłeczek zadawał senatorowi Kazimierzowi Kleinie nieobiektywne pytania oraz nie pozwalał mu dojść do głosu. REM podkreślała wtedy, że naruszono zasady obiektywizmu i uczciwości.

Czytaj też: Prezenter TVP Rafał Brzozowski zwycięzcą opolskiego koncertu produkowanego przez TVP

Magdalena Ogórek od czasu przejęcia mediów publicznych przez PiS stała się jedną z ich głównych twarzy. Obecnie w TVP Info jest m.in. autorką programu "Plan dnia" oraz współprowadzącą "W tyle wizji". Wcześniej współprowadziła z Jarosławem Jakimowiczem "W kontrze". Aktualnie ma również audycje w Radiu Opole i Radiu Koszalin.

Pod koniec maja informowaliśmy, że Magdalena Ogórek i Rafał Ziemkiewicz, prowadzący program "W tyle wizji" w TVP Info, zostali prawomocnie skazani za zniesławienie psychoterapeutki i aktywistki Elżbiety Podleśnej. Oboje mają zapłacić po 10 tys. zł grzywny. W lutym 2019 roku w programie "W tyle wizji" na antenie TVP Info Ogórek i Ziemkiewicz sugerowali, że Podleśna wykorzystuje terapie, które prowadzi, do agitacji politycznej.

"Arena poglądów" to kolejny program publicystyczny wprowadzany do oferty TVP po tym, gdy dyrektorem Telewizyjnej Agencji Informacyjnej został Michał Adamczyk, a jego zastępcą ds. TVP Info – Samuel Pereira. Na antenie TVP Info pojawiły się już programy "Demaskatorzy" (jego autorami są kojarzeni z Polska Press Grupą Wojciech Mucha, były redaktor naczelny "Dziennika Polskiego" i "Gazety Krakowskiej" oraz Wojciech Pokora, redaktor naczelny "Kuriera Lubelskiego") oraz "Fakty czy kłamstwa?" (prowadzi go Jakub Maciejewski z tygodnika "Sieci").

Czytaj też: TVP zakończyła emisję religijnego "Rodzinnego ekspresu". Prowadził go Rafał Patyra

(MNIE, 12.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.