Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Czerwiec 12, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Prezenter TVP Rafał Brzozowski zwycięzcą opolskiego koncertu produkowanego przez TVP

Brzozowski za wygraną na festiwalu otrzyma 60 tys. złotych (screen: YouTube/Bądźmy Razem. TVP)

Rafał Brzozowski, wokalista i prezenter Telewizji Polskiej, został zwycięzcą koncertu "Premiery" 60. Krajowego Festiwalu Polskiej Piosenki w Opolu. Brzozowski był drugi w głosowaniu publiczności, jednak to na niego najwięcej głosów oddały komisje 16 Oddziałów Terenowych Telewizji Polskiej.

Brzozowski zaśpiewał w Opolu piosenkę "W pokoju hotelowym", której kompozytorem jest Tomasz Szczepanik. Na drugim miejscu uplasował się Tadeusz Seibert, a trzecie miejsce zajął Dominik Dudek (zwycięzca programu "The Voice of Poland" emitowanego w TVP 2).

Czytaj też: TVP zakończyła emisję religijnego "Rodzinnego ekspresu". Prowadził go Rafał Patyra

Zwyciężczyni głosowania publiczności Halina Mlynkova była czwarta. W konkursie udział brało 10 artystów.

Press

Zwyciężczynią głosowania widzów była Halina Mlynkova & Tulia (fot. Instagram TVP)

Brzozowski za wygraną na festiwalu otrzyma 60 tys. zł. Wokalista poinformował, że podzieli się nagrodą z kompozytorem oraz autorką tekstu.

Czytaj też: KRRiT ukarała Telewizję Polsat za reklamy Plusa na pasku Polsat News

Brzozowski współpracuje z TVP od 2017 roku. W tym czasie był prowadzącym "Koła fortuny" (2017–2019), "Jaka to melodia?" (od 2019) oraz "The Voice Senior" (od 2020). W 2021 roku reprezentował Polskę na konkursie Eurowizji.

W trakcie 60. Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu odbyły się cztery koncerty: "Premiery" (reż. Cyprian Ziąbski) oraz "Czas Ołowiu" (reż. Michał Bandurski) i niedzielne "Cała sala śpiewa z nami" (reż. Bolesław Pawica) i "Ale to już było. Jest. I Będzie" (reż. Bolesław Pawica).

Czytaj też: Magazyn dla dzieci „Świerszczyk” jest na rynku od 78 lat. Najstarszy w Europie

(KAP, 12.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.