Dział: PRASA

Dodano: Czerwiec 05, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fundacja Media Forum ma granty dla dziennikarzy mediów lokalnych. Czas do 11 czerwca

Konkurs kierowany jest do dziennikarzy mediów lokalnych (fot. Media Forum)

Fundacja Media Forum ogłosiła konkurs grantowy dla dziennikarzy mediów lokalnych. Termin zgłaszania prac upływa 11 czerwca.

Fundacja Media Forum przyzna dwa granty w wysokości do 3 tys. zł na teksty, audycje lub programy telewizyjne, które przyczynią się do wzmocnienia praworządności, budowy w odbiorcach postaw obywatelskich i patriotycznych oraz wpłyną na ich poczucie odpowiedzialności za wspólnotę i zaangażowanie obywatelskie, a także na kształtowanie wrażliwości na prawa człowieka. Pieniądze mogą być przeznaczone na honorarium dziennikarzy i pokrycie kosztów związanych z powstałym materiałem.

Konkurs skierowany jest do dziennikarzy mediów lokalnych, można w nim wziąć udział indywidualnie lub w duecie. Materiały mogą mieć różną formę i charakter, np. informacyjny, dokumentalny lub publicystyczny.

„Konkurs na granty to efekt naszych rozmów z dziennikarzami lokalnymi, którzy sygnalizowali nam potrzebę oderwania się od codziennych obowiązków oraz szybkiego tempa pracy i zaangażowania w tematy wymagające więcej czasu. Mamy nadzieję, że pieniądze z grantu im to umożliwią i że powstaną świetne, pogłębione materiały, spełniające oczekiwania odbiorców, ale i ambicje dziennikarzy” – wyjaśnia Maciej Starczewski, prezes Fundacji Media Forum.

Zgłoszenia można nadsyłać do 11 czerwca. Regulamin i wniosek grantowy są na stronie fundacji. Program został sfinansowany dzięki wsparciu Funduszu Obywatelskiego im. Henryka Wujca. (PAR)

(PAR, 05.06.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.