Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Maj 26, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Serwisy streamingowe w mniejszych miejscowościach. Netflix, Player.pl i Disney+ na czele

Najpopularniejszym serwisem streamingowym wśród użytkowników internetu z regionów Nexery jest Netflix z 86 proc. wskazań ankietowanych w 2023 (fot. Pixabay.com)

Netflix jest najpopularniejszym serwisem streamingowym w regionach, w których działa sieć internetowa Nexera – wynika z raportu "Regiony Nexery 2023. 5 lat światłowodu w życiu codziennym małych miejscowości w Polsce".

Jak wynika z badania, najpopularniejszym serwisem streamingowym wśród użytkowników internetu z regionów Nexery jest Netflix z 86 proc. wskazań ankietowanych w 2023 roku, czyli ponaddwukrotnie więcej niż drugi na liście Player.pl (37 proc.). Trzeci jest Disney+, który wszedł na polski rynek w połowie 2022 roku – 33 proc. W zeszłorocznym raporcie nie podawano takich danych.

Dla porównania: wg badania Mediapanel PBI/Gemius w kwietniu w skali ogólnopolskiej na czele serwisów VoD był Netflix, odwiedzony przez 11,86 mln internautów. W czołówce znalazły się również Disney+ – 3,97 mln i HBO Max – 3,67 mln. Dalej były: Player – 3,11 mln internautów i TVP – 2,61 mln.

Czytaj też: Operatorzy telekomunikacyjni chcą walczyć ze skutkami inflacji. "Rynek zbudował sztuczną tamę"

Ponadto według raportu Nexery popularność oglądania filmów w internecie wśród mieszkańców z obszaru jej sieci wzrosła z 59 proc. w 2019 roku do 79 proc. w ostatnim badaniu. Najbardziej popularne są komedie (59 proc. w 2023), na drugim miejscu znalazły się filmy kryminalne (39 proc.).

Raport "Regiony Nexery" ukazał się po raz piąty. Został zrealizowany przez firmę GfK w styczniu i lutym 2023 roku. Badani są w nim internauci z obszarów, na których Nexera upowszechnia technologię światłowodową.

Nexera to infrastrukturalna grupa telekomunikacyjna budująca hurtową sieć światłowodową m.in. w województwach warmińsko-mazurskim, kujawsko-pomorskim, łódzkim i świętokrzyskim. Udziałowcami Nexery są Infracapital oraz Nokia.

Sieć budowana jest w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa, dzięki któremu niektórzy operatorzy telekomunikacyjni otrzymali wsparcie finansowe ze środków unijnych na budowę sieci na obszarach, gdzie taka inwestycja jest w normalnych warunkach ekonomicznych nieopłacalna.

Czytaj też: TVP czuje się uprawniona do korzystania z materiału prorosyjskiego propagandysty

(MNIE, 26.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.