Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 22, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

"Nasz nowy dom" Polsatu nieznacznie zyskał widzów. Z programem pożegnała się Katarzyna Dowbor

20. sezon był ostatnim, w którym w roli prowadzącej występowała Katarzyna Dowbor (fot. Paweł Wodzyński/East News)

20. sezon programu "Nasz nowy dom", ostatni z Katarzyną Dowbor w roli prowadzącej, śledziło w Polsacie średnio 1,05 mln widzów, 75 tys. więcej, niż przed rokiem.

Wiosenną serię programu "Nasz nowy dom" można było oglądać w czwartki o 20.05, od 2 marca do 18 maja. Emitując program, kanał miał średnio 8,27 proc. udziału w rynku w grupie ogólnej 4+ i 8,46 proc. w komercyjnej 16-59.

To wyniki wyższe od średnich miesięcznych udziałów Polsatu. Dla porównania w kwietniu kanał notował średnio 7,03 proc. udziału w grupie ogólnej 4+ i 7,37 proc. w komercyjnej 16-59, a w marcu – odpowiednio 7,29 proc. i 7,59 proc.

Czytaj też: Nie będzie bojkotu festiwalu w Opolu. "Impreza straciła na znaczeniu, nawet bojkot nie ma sensu"

18. sezon "Naszego nowego domu" wiosną 2022 miał średnio 974 tys. widzów.

20. sezon był ostatnim, w którym w roli prowadzącej występowała Katarzyna Dowbor. O zakończeniu z nią współpracy na początku maja zdecydował Edward Miszczak, dyrektor programowy Polsatu. Nową prowadzącą będzie aktorka Elżbieta Romanowska. Pojawi się w nowym sezonie, który wystartuje we wrześniu.

W piątek Dowbor była dla nas nieosiągalna. W czwartkowym wideo, zamieszczonym na Instagramie przed emisją programu, stwierdziła: "Dziękuję za te dziesięć lat i bardzo mi zależy, żebyście ten odcinek obejrzeli. Ja też będę go oglądać, pewnie będę płakać, ale zawsze płaczecie też, więc popłaczemy sobie razem".

Dane: Nielsen Media.

Czytaj też: Prokuratura zamilkła po zawiadomieniu wydawcy tygodnika "NIE" o łamaniu wolności prasy

(MNIE, 22.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.