Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fox Corporation ze stratą 54 mln dol. To skutek kryzysu sądowego i zwolnienia Tuckera Carlsona

Po tym, jak Fox News zwolnił w zeszłym miesiącu przyciągającego najwięcej widzów przed ekrany prezentera Tuckera Carlsona, jego akcje staniały o 590 mln dol. (screen: YouTube/Fox News)

Fox Corporation w pierwszych trzech miesiącach 2023 roku odnotował stratę w wysokości 54 mln dol. To w dużej mierze skutek kryzysu wizerunkowego i wydarzeń towarzyszących sporowi sądowemu zakończonemu ugodą z Dominion Voting Systems i zapłatą 787,5 mln dol.

Firma w oświadczeniu przyznaje, że strata jest głównie "spowodowana opłatami związanymi z kosztami rozliczeń prawnych w Fox News Media".

Czytaj też: Fox News traci na zwolnieniu Tuckera Carlsona. Rosjanie oferują pracę

Dyrektor naczelny Fox Corp – Lachlan Murdoch – stwierdził, że ugoda była "decyzją biznesową mającą na celu rozwiązanie sporu w celu uniknięcia goryczy tego procesu i wieloletniego procesu odwoławczego".

Uważnie obserwowana sprawa o zniesławienie została rozstrzygnięta w zeszłym miesiącu, tuż przed odczytaniem oświadczeń wstępnych w sądzie w Delaware. Murdoch powiedział, że "sąd poważnie ograniczył naszą obronę i proces poprzez orzeczenia przedprocesowe".

Fox News wciąż stoi w obliczu pozwu o wartości 2,7 mld dol. od drugiego producenta maszyn do głosowania, Smartmatic. Lachlan Murdoch przewiduje jednak, że sprawa założona w Nowym Jorku nie trafi do sądu przed 2025 rokiem.

Strata firmy w wysokości 54 mln USD, w porównaniu z zyskiem w wysokości 283 mln USD rok temu, nastąpiła pomimo wzrostu przychodów Foxa o 18 proc. do 4,08 mld w pierwszych trzech miesiącach roku, więcej niż oczekiwali analitycy.

Czytaj też: Amerykańskie telewizje zawieszają wypłaty i umowy ze strajkującymi scenarzystami

Firma poinformowała, że sprzedaż wzrosła dzięki 43-procentowemu wzrostowi przychodów z reklam podczas Super Bowl, który – jak wcześniej przewidywano – wyniósł 600 mln dol. przychodów z reklam.

51-letni dyrektor generalny Fox powiedział, że firma jest "dobrze przygotowana", aby wytrzymać strajk scenarzystów WGA, który sparaliżował nową produkcję filmową i telewizyjną w Hollywood i wygląda na to, że potrwa miesiące.

Po tym, jak Fox News zwolnił w zeszłym miesiącu przyciągającego najwięcej widzów przed ekrany prezentera Tuckera Carlsona, jego akcje staniały o 590 mln dol.

Czytaj też: Julian Assange wzywa Karola III do złożenia wizyty w londyńskim więzieniu

(MAC, 10.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.