Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 28, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Fox News traci na zwolnieniu Tuckera Carlsona. Rosjanie oferują pracę

"Tucker Carlson Tonight" miał średnią widownię na poziomie 3,3 mln widzów. Zastępujący go program na razie tylko 2,6 mln (fot. Wikimedia Commons/Gage Skidmore)

Rynkowa wartość Fox Corporation od czasu sądowego zamieszania z Dominion Voting Systems i zwolnienia Tuckera Carlsona spadła o ponad 500 mln dol. Wieczorny program "Fox News Tonight" prowadzony przez kilku prezenterów (do czasu wyboru stałego gospodarza) nadany w poniedziałkowy wieczór zamiast programu Carlsona miał o 21 proc. niższą widownię.

Według Nielsena nowa audycja przyciągnęła 2,6 mln widzów. "Tucker Carlson Tonight" miał średnią 3,3 mln. Pomimo spadku to pasmo pozostaje dla Foxa najlepszym pośród amerykańskich stacji kablowych. Specjalny program MSNBC skupiający się na obaleniu Carlsona o godzinie 20 przyciągnął stosunkowo niewielkie 1,51 mln. Tylko "The Five" Fox News od czasu do czasu ostatnio przewyższał audycję dziennikarza-celebryty, ale nie stanowił bezpośredniej konkurencji.

Czytaj też: Tucker Carlson odchodzi z Fox News. Stacja zakończyła współpracę z prezenterem

Program Carlsona był również często mającym najliczniejszą widownię, jeżeli chodzi o pozycje nadawane w czasie największej oglądalności. W oświadczeniu dla Agencji Reutera rzecznik Foxa zwrócił uwagę, że Fox News jest najczęściej oglądanym kanałem kablowym od 22 lat, a poniedziałkowy program już bez udziału gwiazdora miał większą widownię niż jego ostatni występ w piątek 21 kwietnia.

W ostatnim czasie Carlson w swoim programie zajmował się forsowaniem teorii spiskowej, że uczestnik ataku na Kapitol 6 stycznia 2021 roku, Ray Epps, był agentem rządowym (Epps zażądał wycofania opinii ze strony Carlsona i zagroził dodaniem kolejnego pozwu do tych, z którymi już spotkał się Fox). Zajmował się też chwaleniem Rosji, której państwowa telewizja – międzynarodowa RT, zakazana w większości krajów – wykorzystała już media społecznościowe, aby zaoferować Carlsonowi pracę.

Press

(screen: Twitter)

Czytaj też: CNN zwalnia Dona Lemona, czołowego prezentera stacji, z powodów obyczajowych

(MAC, 28.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.