Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Maj 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Kanał News 24 obciął program na żywo. "Staramy się zmniejszyć wydatki"

Według Nielsen Media w kwietniu stacja miała w każdej minucie średnio 90 widzów wobec 31 rok wcześniej (screen: YouTube/Telewizja News 24)

Kanał informacyjny News 24 (Astro) ograniczył emisję na żywo. Część programów zawieszono. Karolina Szymańska, dyrektorka stacji, tłumaczy "Presserwisowi", że stacja oszczędza i ma teraz finansować się też z tego, co sama zarobi.

W zeszłym miesiącu skrócono pasmo dzienne, które rusza teraz o 9, a nie o 7, jak poprzednio. W tym tygodniu cięcia objęły też pasmo wieczorne.

Czytaj też: Jarosław J. Szczepański przestał pracować dla News 24. "Przyczyna jest bardzo prosta"

Z ramówki zniknął codzienny program publicystyczny Jolanty Erol pt. "Z drugiej strony", ale w ofercie pozostał jej cotygodniowy magazyn "Polska samorządowa", nadawany w weekendy. Erol nie chciała komentować tych zmian.

News 24 przestał też nadawać wieczorny program z telefonicznym udziałem widzów pt. "Zero ograniczeń". Jego prowadzący Jacek Zimnik potwierdził nam, że magazyn został zawieszony. – Nadal jego emisja odbywa się w mediach społecznościowych – informuje nas Zimnik. Dziennikarz tworzy program we własnym zakresie, niezależnie od News 24.

"Przestaliśmy wyłącznie inwestować"

Karolina Szymańska, dyrektorka stacji, zapewnia, że "Zero ograniczeń" w przyszłości wróci na antenę, a Jacek Zimnik pozostaje w News 24.

Czytaj też: "Rzeczpospolita" na celowniku TVP. "Nie będziemy udowadniać, że nie jesteśmy Niemcami"

Jak informowaliśmy, z ramówki zniknął też program "Istota rzeczy", który prowadził Jarosław J. Szczepański.

Ponadto swoją pracę w stacji zawiesił Rafał Skórski, który był zastępcą szefa redakcji kanału. – Nie zakończyłem definitywnie współpracy z News 24, ale obecnie skupiam się na własnych projektach. Jeden z nich właśnie realizuje w Rydze.

Z News 24 odeszła z kolei Milena Harzyńska, która była prowadzącą i wydawczynią. – Potwierdzam zakończenie współpracy – przekazała "Presserwisowi". Podobnie prezenterka Agata Wolańska – także przyznała nam, że rozstała się ze stacją. Natomiast Małgorzata Walczak, kolejna prezenterka, współpracę z telewizją zawiesiła.

Karolina Szymańska, dyrektorka News 24, tłumaczy, że zmiany w ramówce, czyli ograniczenie pasma na żywo, wprowadzono już pod kątem wakacji. – Staramy się zmniejszyć wydatki, dopóki nie mamy pełnego zasięgu technicznego – mówi Szymańska. I dodaje: – Przestaliśmy wyłącznie inwestować w stację, ma teraz finansować się też z tego, co zarobimy – mówi Szymańska.

News 24 zalega z wypłatami

Obecnie News 24 jest dostępny w UPC Polska, Play, Toya i mniejszych sieciach kablowych. Według Nielsen Media w kwietniu stacja miała w każdej minucie średnio 90 widzów wobec 31 rok wcześniej. Jej udział w rynku w grupie ogólnej 4+ pozostawał jednak poniżej 0,01 proc.

Czytaj też: Edward Miszczak zakończył współpracę z Katarzyną Dowbor przy programie "Nasz nowy dom"

Choć obecni i byli pracownicy News 24 zwykle oficjalnie nie chcą mówić o kwestiach finansowych, to nieoficjalnie przyznają, że stacja zalega im z wypłatami. Szerzej pisaliśmy o tym już w kwietniu.

Karolina Szymańska przyznaje, że były opóźnienia w płatnościach. Dodaje jednak: – Teraz mamy kilka dobrych perspektyw finansowych, o których jednak nie mogę jeszcze mówić, zanim nie dojdzie do finalizacji umów.

Spółka Astro w 2022 roku odnotowała 3,23 mln zł przychodów ze sprzedaży i 5,43 mln zł straty netto. Większościowym udziałowcem spółki jest Ryszard Krajewski, a mniejszościowym grupa Tier Investment.

Czytaj też: Nowy "Press": Bianka Zalewska i jej dwa światy, Duklanowski od wrzutek, tata Maty i kryminały

(MNIE, 10.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.