Dział: PRASA

Dodano: Maj 08, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Burda Media Polska wycofała z internetowej sprzedaży książki Wydawnictwa Słowne

Wydawnictwo Słowne funkcjonuje pod tą nazwą od kwietnia 2021 roku (fot. Pixabay.com)

Z platform internetowych Legimi, EmpikGo, Storytel zniknęły e-booki i audiobooki Wydawnictwa Słowne. To efekt sprzedaży wydawnictwa przez Burda Media Polska.

O niedostępności elektronicznych wersji książek poinformowała w mediach społecznościowych jedna z autorek, Agnieszka Lingas-Łoniewska, zaalarmowana przez czytelników. "Drodzy, zgłaszacie mi, że ze wszystkich platform typu Legimi, EmpikGo, Storytel, etc., zniknęły moje e-booki i audiobooki, wydane przez Wydawnictwo Słowne. Spowodowane to jest zniknięciem z rynku tego wydawcy i przejęciem części jego wydań przez nowego wydawcę" - napisała na Facebooku. Jak dodała, nie została poinformowana o planach wycofania elektronicznych wersji jej książek ze sprzedaży.

Jej czytelnicy informowali o wycofywaniu książek już przed długim weekendem. W internetowych księgarniach były dostępne do 30 kwietnia.

Czytaj też: Polsat pracuje nad bikini reality, w którym pary będą sprawdzać trwałość swoich związków

- Nie wiedziałam, że elektroniczne wydania są niedostępne - mówi Joanna Lamparska, autorka wydanego jeszcze przez Burda Książki "Złotego pociągu" - reportażu książkowego o głośnych poszukiwaniach skarbu w Wałbrzychu w 2015 roku. Ale wycofanie jej książek ze sprzedaży (w Słownym wydała jeszcze wspólnie z Piotrem Kałużą "Miasta do góry nogami") wiąże z likwidacją wydawnictwa. - Nie mogliby się rozliczać z autorami, dlatego chyba sprzedaż została wstrzymana - mówi autorka, która obecnie jest związana z krakowskim Znakiem. Dodaje, że papierowe wydanie "Złotego pociągu" jest już nieosiągalne na rynku księgarskim i ostatnio można je było znaleźć tylko w wersji elektronicznej.  

Powodem wycofania elektronicznych wersji książek ze sprzedaży faktycznie jest sprzedaż Wydawnictwa Słowne przez Burda Media Polska. Rozmowy w tej sprawie trwają od kilku miesięcy, a wszyscy pracownicy wydawnictwa otrzymali wypowiedzenia, o czym informował "Presserwis".

W portfolio Wydawnictwa Słowne, które do kwietnia 2021 roku funkcjonowało pod nazwą Burda Książki, była literatura obyczajowa, kryminały oraz książki dla dzieci i młodzieży. Wydawnictwo działało na polskim rynku ponad 20 lat. Wśród jego autorów jest wielu autorów zagranicznych, a z Polski m.in Hanna Bakuła, Mariola Bojarska-Ferenc, Michał Cessanis, Sylwia Czubkowska, Roman Czejarek, Marcin Dobas, Jarosław Kret czy Katarzyna Kalicińska.

Do zamknięcia tego wydania "Presserwisu" Burda Media Polska nie odpowiedziała na pytanie, ile pozycji zostało wycofanych ze sprzedaży elektronicznej.

(PAR, 08.05.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.