Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 26, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Radio 357 i Radio Nowy Świat bez liczników pokazujących kwotę całej zbiórki

Radio Nowy Świat ma blisko 34 tys. patronów przeznaczających na rozgłośnię 705 tys. zł miesięcznie (fot. Paweł Wodzyński/East News)

Radio 357 i Radio Nowy Świat zrezygnowały z prezentowania na Patronite.pl licznika informującego o łącznej sumie zebranych wpłat od rozpoczęcia zbiórek.

- Od jakiegoś czasu spotykaliśmy się z opiniami, że po co nam kolejne pieniądze i dlaczego cały czas namawiamy do wpłat, skoro mamy zgromadzoną tak dużą kwotę - komentuje Magda Jethon, redaktorka naczelna Radia Nowy Świat. Jej zdaniem tu pojawia się niezrozumienie, bo nie była to kwota, którą rozgłośnia miała na koncie. - Ona oznacza, że faktycznie zebraliśmy przez ponad trzy lata tyle pieniędzy, ale środki te cały czas są przeznaczane na bieżącą działalność radia - dodaje Jethon.

Jeszcze w marcu licznik Radia Nowy Świat pokazywał prawie 24 mln zł zebrane od rozpoczęcia zbiórki w kwietniu 2020 roku i ponad 21 mln zł w przypadku Radia 357 (zbiórka ruszyła w październiku 2020 roku).

Czytaj też: Telewizyjna Agencja Informacyjna to państwo w państwie. Zawsze rolę odgrywała tu polityka

Radio 357 wspiera na Patronite.pl prawie 49 tys. użytkowników, którzy miesięcznie wpłacają na stację łącznie 876 tys. zł. Z kolei Radio Nowy Świat ma blisko 34 tys. patronów przeznaczających na rozgłośnię 705 tys. zł miesięcznie. 

O Radiu Nowy Świat i Radiu 357 piszemy w najnowszym wydaniu "Press".

(KOZ, 26.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.