Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 18, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Można już zgłaszać kandydatów do Medalu Wolności Słowa

Wyróżnienie Medalem Wolności Słowa mogą otrzymać osoby angażujące się w działalność na rzecz dobra wspólnego, w tym m.in.: obywatelską, społeczną; kulturalną, artystyczną, naukową; dziennikarską i publicystyczną

Fundacja Grand Press zaprasza do zgłaszania kandydatów do Medalu Wolności Słowa. Ustanowiono go w 2021 roku, by honorować Polaków w wyjątkowy sposób zasłużonych dla wolności wypowiedzi, autorki i autorów najważniejszych przemówień, które mogły wpłynąć na świadomość Polaków.

Wydarzenie powstaje w trosce o promowanie mądrych słów w przestrzeni społecznej oraz wybitnych osób je głoszących, dojrzałą debatę publiczną oraz utrzymanie wolności słowa w Polsce. Medal przyznawany jest w kategoriach: Media, Instytucja, Obywatel.

Wskazania kandydatów do uhonorowania Medalem Wolności Słowa poprzez wypełnienie formularza zgłoszeniowego na stronie medal.fundacjagrandpress.pl mogą dokonywać:

  • dla kategorii Media – kolegia redakcyjne polskich gazet, czasopism, stacji radiowych i telewizyjnych oraz profesjonalne redakcje internetowe, zatrudniające zawodowych dziennikarzy i mogące okazać wpis do sądowego rejestru dzienników i czasopism sprzed 1 stycznia 2023 roku,
  • dla kategorii Instytucja – władze organizacji pozarządowych, fundacji i stowarzyszeń, mogących okazać wpis do Krajowego Rejestru Sądowego sprzed 1 stycznia 2023 roku,
  • dla kategorii Obywatel/ka – pełnoletni obywatele Polski.

Wyróżnienie Medalem Wolności Słowa mogą otrzymać osoby angażujące się w działalność na rzecz dobra wspólnego, w tym m.in.: obywatelską, społeczną; kulturalną, artystyczną, naukową; dziennikarską i publicystyczną.

Uroczysta gala ogłoszenia laureatów odbędzie się 30 sierpnia 2023 roku w Europejskim Centrum Solidarności w Gdańsku. Transmitowana będzie na żywo m.in. w TVN 24, a poprowadzi ją Piotr Kraśko. Wydarzenie uświetni koncert polskich artystów z towarzyszeniem Tarkowski Orkiestra.

Laureatami Medalu Wolności Słowa zostali dotąd:
- w kategorii Media: Andrzej Poczobut, Piotr Jacoń,
- w kategorii Instytucja: Adam Bodnar, Igor Tuleya,
- w kategorii Obywatel: Agnieszka Jankowiak-Maik, Katarzyna Wappa.

Medal specjalny od Fundacji Grand Press otrzymali: Marian Turski, Wanda Traczyk-Stawska, Jacek Fedorowicz, Stanisław Tym.

Szczegóły na www.fundacjagrandpress.pl

***

Organizator: Fundacja Grand Press
Miasto gospodarz: Miasto Gdańsk
Partnerzy: Europejskie Centrum Solidarności w Gdańsku, Stowarzyszenie Autorów ZAiKS, Miasto Stołeczne Warszawa, Miasto Gdynia, Miasto Sopot, Miasto Wrocław, Miasto Darłowo, Miasto Białystok.
Główny patron medialny: „Press”
Patroni medialni: TVN 24, Wirtualna Polska, Stowarzyszenie Gazet Lokalnych

(18.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.