Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Kwiecień 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Bogusław Chrabota przeprasza za zamieszczenie tekstu Jacka Kurskiego w "Rzeczpospolitej"

Bogusław Chrabota zapewnił, że kolejnych tekstów Jacka Kurskiego "Rzeczpospolita" nie opublikuje (screen: YouTube/Układ otwarty - Igor Janke)

Bogusław Chrabota, redaktor naczelny "Rzeczpospolitej" (Gremi Media), przeprosił za opublikowanie na łamach gazety tekstu byłego prezesa TVP Jacka Kurskiego "wszystkich, którzy mogli poczuć się tym urażeni".

W rozmowie zamieszczonej w piątek na Wirtualnemedia.pl Chrabota mówi m.in.: "Efektem naszej publikacji jest debata, która przynajmniej po jednej stronie zamyka się konkluzją, że to raczej człowiek, który nie powinien mieć dostępu do polskich mediów na równych zasadach".

Czytaj też: Zbigniew Ziobro nazwał wicenaczelnego Onetu Andrzeja Stankiewicza "szambiarzem"

Tekst Kurskiego ukazał się w "RZ" w środę i wywołał ostrą krytykę ze strony dziennikarzy. "Hejt wynikał z tego, że wiele osób myślało, że zatrudniliśmy Jacka Kurskiego jako felietonistę. Oczywiście część ludzi oburzył fakt obecności Kurskiego na naszych łamach. Przepraszam za to wszystkich, którzy mogli poczuć się tym urażeni i którzy mieli z tego powodu dyskomfort" – powiedział serwisowi Wirtualne Media Bogusław Chrabota. Zapewnił, że nie przeprasza z powodu obaw o utartę swojej pozycji w firmie. "Chcę być po prostu uczciwy wobec czytelników, współpracowników, którzy źle tę decyzję odebrali. Nie mówię o kierownictwie redakcji, bo tu była zgoda co do publikacji" - dodał Chrabota. I oświadczył, że kolejnych tekstów Jacka Kurskiego "RZ" nie opublikuje.

(DOR, 17.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.