Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Zbigniew Ziobro nazwał wicenaczelnego Onetu Andrzeja Stankiewicza "szambiarzem"

Minister sprawiedliwości odniósł się do tekstu Andrzeja Stankiewicza w serwisie Newsweek.pl (fot. Piotr Molecki/East News)

Minister sprawiedliwości Zbigniew Ziobro nazwał wicenaczelnego Onetu Andrzeja Stankiewicza "szambiarzem" i zarzucił mu, że świadomie i celowo pomawia go o czym obrzydliwy.

Andrzej Stankiewicz opublikował w sobotę w serwisie Newsweek.pl tekst, który zaczyna się od anonimowej wypowiedzi: "Ale przecież o mężu Witkowej na OIOM-ie to wszyscy wiedzieli, panie redaktorze. Dziennikarze nie chcieli się zajmować sprawą, bo to delikatna historia. Wie pan, co było kluczowe? To, że ktoś złożył w tej sprawie zawiadomienie do prokuratury. I z miejsca doszło do wycieku, który uderza w Elę. No, a prokuratura to kto, panie redaktorze? Ziobro!".

Ziobro: "Cyngiel wykonywał zlecenie"

Na artykuł zareagował Zbigniew Ziobro. "Szambiarz Andrzej Stankiewicz zanurkował dziś na dno szamba @OnetWiadomosci. Świadomie i celowo pomawia mnie o czyn obrzydliwy – ujawnienie informacji o stanie zdrowia męża @elzbietawitek. Doskonale wie, że to absurd, dlatego nawet mnie o to nie zapytał. Nie zachował nawet pozorów rzetelności, bo nie o prawdę mu chodziło – cyngiel wykonywał zlecenie" – napisał w sobotę na Twitterze minister sprawiedliwości.

Czytaj też: Materiał Radia Zet o Elżbiecie Witek rozsierdził obóz rządzący. Witek grozi pozwem

Z kolei do wpisu ministra sprawiedliwości odniósł się Bartosz Węglarczyk, redaktor naczelny Onetu. "P. Zbigniew Ziobro użył dziś inwektyw wobec dziennikarza Onetu. Ta antydemokratyczna metoda jest dziś bardzo popularna od Moskwy po Teheran. Odrzucam ją i polecam Państwu artykuł Andrzeja Stankiewicza, który tak rozzłościł p. Ziobrę" – napisał w sobotę na Twitterze Węglarczyk.

W niedzielę nie udało nam się skontaktować z Andrzejem Stankiewiczem.

Czytaj też: Do Radia Zet wpłynęło pismo szefa KRRiT ws. informacji o mężu marszałkini Witek

(KOZ, 17.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.