Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 17, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP zmienia korespondentkę w Rzymie. Wolińską-Riedi od maja zastąpi Rzepczak

Urszula Rzepczak od końca 2015 roku była korespondentką Polsatu w Rzymie (fot. materiały prasowe)

Od maja korespondentką Telewizji Polskiej w Rzymie będzie Urszula Rzepczak, dotychczas pracująca ze stolicy Włoch dla Polsatu. Zastąpi Magdalenę Wolińską-Riedi.

– Nie komentuję – mówi Urszula Rzepczak, pytana o przejście do TVP. Z informacji "Presserwisu" wynika, że Rzepczak w zeszłym tygodniu podpisała już umowę z TVP.

Czytaj też: Zbigniew Ziobro nazwał wicenaczelnego Onetu Andrzeja Stankiewicza "szambiarzem"

Jak ustaliliśmy, TVP nie chce całkowicie kończyć współpracy z Magdaleną Wolińską-Riedi, której miałaby zlecić przygotowanie filmów dokumentalnych. – Na tę chwilę nie będę się wypowiadać – ucina Wolińska.

Wolińska-Riedi zawieszona za wpisy na Twitterze

Pod koniec stycznia 2023 roku kierownictwo TVP zawiesiło Magdalenę Wolińską-Riedi w wykonywaniu obowiązków służbowych.

Czytaj też: Tomasz Lis usłyszał prokuratorski zarzut reklamowania alkoholu w "Newsweeku"

Stało się to po tym, jak dziennikarka napisała na Twitterze, że nie należy obwiniać wszystkich Rosjan za inwazję na Ukrainę, oraz że Polacy "wyssali nienawiść z mlekiem matki". Wolińska-Riedi za wpisy przeprosiła.

Urszula Rzepczak pracowała jako włoska korespondentka TVP w latach 2005-2014. Później jej miejsce zajęła właśnie Magdalena Wolińska. Pod koniec 2015 roku Rzepczak została korespondentką Polsatu w Rzymie.

Dorota Gawryluk, szefowa pionu informacji i publicystyki Telewizji Polsat, nie chciała powiedzieć, czy stacja utrzyma placówkę w Rzymie i kto zastąpi na niej Rzepczak.

Urszula Rzepczak z Polsatem była także związana w latach 1996-2005. Prowadziła "Informacje" i "Biznes Informacje", a później "Wydarzenia". Była też m.in. autorką programu o tematyce międzynarodowej "Świat w obiektywie", a także szefową działu zagranicznego programów informacyjnych.

Czytaj też: Bogusław Chrabota przeprasza za zamieszczenie tekstu Jacka Kurskiego w "Rzeczpospolitej"

(KOZ, MNIE, 17.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.