Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska prowadzącą "W kontrze" w TVP Info z Jakimowiczem

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska to jednocześnie zastępczyni redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" (Polska Press) (screen: YouTube/Telewizja Republika)

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska będzie nową prowadzącą program publicystyczny "W kontrze" w TVP Info. Zastąpi w tej roli Annę Popek.

– Redaktor Anna Popek nie będzie już prowadziła programu "W kontrze" w związku z nowymi obowiązkami w "Pytaniu na śniadanie". Program "W kontrze" z red. Jakimowiczem prowadzić będzie pani red. Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska, która do TVP Info dołączyła w 2020 roku – przekazało nam Centrum Informacji TVP.

Siewiereniuk-Maciorowska winną zniesławienia

Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska to zastępczyni redaktora naczelnego "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" (Polska Press Grupa) oraz komentatorka TVP i Polskiego Radia. W TVP Info pojawia się m.in. w programie "Jedziemy".

Czytaj też: Adam Bysiek odszedł z News 24 po odsunięciu od anteny. "Jest zbyt radykalny"

Wcześniej "W kontrze" z Jarosławem Jakimowiczem prowadziły też Magdalena Ogórek i Agnieszka Oszczyk. Drugą parą gospodarzy "W kontrze" pozostają Katarzyna Ciepielewska i Łukasz Sobolewski.

W styczniu podawaliśmy, że Siewiereniuk-Maciorowska została prawomocnie uznana za winną zniesławienia. Sprawa toczyła się z oskarżenia Konrada Dulkowskiego, szefa Ośrodka Monitorowania Zachowań Rasistowskich i Ksenofobicznych.

Ponadto w październiku 2021 pracownicy "Kuriera Porannego" i "Gazety Współczesnej" protestowali przeciwko zatrudnieniu Agnieszki Siewiereniuk-Maciorowskiej. "Jest znana z posługiwania się językiem nienawiści i nie zachowuje podstawowych zasad etyki dziennikarskiej" – napisało wtedy 30 pracowników redakcji.

Czytaj też: Zalecenia ws. social mediów w "Rzeczpospolitej". Konsekwencje burzy po tekście Kurskiego

(MNIE, 14.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.