Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 14, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Canal+ nabył resztę udziałów właściciela Kino Polska TV. Będą zmiany w zarządach

Canal+ wcześniej przejął już 70 proc. akcji w holenderskiej spółce SPI International (fot. materiały prasowe)

Grupa Canal+ i Grupa M7 zdecydowały się na skorzystanie z opcji kupna pozostałych 30 proc. akcji SPI International, który z kolei ma 66 proc. udziałów w spółce Kino Polska TV, nadawcy m.in. dwóch telewizji naziemnych.

W efekcie tej transakcji zarządzający SPI International Berk Uziyel oraz Loni Farhi 12 kwietnia ustąpili ze swoich funkcji, a ich role i obowiązki przejęli Erwan Luherne oraz Jeroen Bergman.

Erwan Luherne, dyrektor ds. integracji biznesowej w Canal+ International, został  dyrektorem zarządzającym SPI International. Z kolei Jeroen Bergman to obecnie członek zarządu Grupy M7 odpowiedzialny za content oraz rozwój biznesu.

Czytaj też: Agnieszka Siewiereniuk-Maciorowska prowadzącą "W kontrze" w TVP Info z Jakimowiczem

Zmiany personalne mają też dotyczyć polskich spółek. "Canal+ zamierza podjąć kroki mające na celu zmianę składu zarządu i rady nadzorczej emitenta (Kino Polska TV), a także zarządu i rady nadzorczej spółki Stopklatka" – podano w czwartek w komunikacie giełdowym. Szczegółów jednak jeszcze nie ogłoszono.

Grupa M7 to spółka należąca do Grupy Canal+, będąca jednym z największych w Europie operatorów telewizji satelitarnej i IP z siedzibą w Luksemburgu.

SPI International jest globalną firmą medialną, posiadającą w swoim portfolio 42 kanały telewizyjne, w tym z marki FilmBox. Grupa SPI jest również właścicielem takich marek, jak Kino Polska, Stopklatka, Dizi i Zoom TV.

Canal+ wcześniej przejął już 70 proc. akcji w holenderskiej spółce SPI International. Tę transakcję sfinalizowano w marcu 2022.

Czytaj też: Zalecenia ws. social mediów w "Rzeczpospolitej". Konsekwencje burzy po tekście Kurskiego

(MNIE, 14.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.