Temat: social media

Dział: INTERNET

Dodano: Kwiecień 13, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Putin i Kreml wrócili na Twittera. Elon Musk przychylnie spogląda w kierunku Rosji

Właściciel serwisu Elon Musk ostatnio łaskawszym okiem spogląda w kierunku Rosji, stąd konto Kremla znów widoczne jest na Twitterze (screen: Twitter.com/KremlinRussia_E)

Brytyjski dziennik "The Telegraph" donosi, że Twitter usunął ograniczenia dla kont powiązanych z Kremlem, a także rosyjskich oficjeli i organizacji medialnych.

Wyniki wyszukiwania, oś czasu i narzędzia rekomendacji na Twitterze pokazują użytkowników takich, jak konto prezydenckie Władimira Putina, Ministerstwo Spraw Zagranicznych Rosji i jej ambasada w Wielkiej Brytanii. W momencie wybuchu wojny w Ukrainie wszystkie zostały zablokowane.

Czytaj też: Właściciel Wikipedii ukarany w Rosji za nieusunięcie spornych materiałów

Media społecznościowe są postrzegane jako kluczowy element dezinformacji Kremla. Jego konto podawało np., że siły ukraińskie strzelają do własnych obywateli i że ukraińscy żołnierze "zasługują na śmierć przez powieszenie".

Testy przeprowadzone przez "The Telegraph" w zeszłym tygodniu wykazały jednak, że rosyjskie konta rządowe pojawiały się na szczycie niektórych wyników wyszukiwania i w sugestiach kont do obserwowania.

Twitter poluzował też wprowadzone w 2020 roku restrykcje dotyczące rosyjskich i chińskich kont mediów państwowych, takich jak RT.com i Global Times. Wenhao Ma, reporter The Voice of America ustalił, że na Twitterze są rekomendowane posty z mediów finansowanych przez Pekin.

Jednocześnie badanie kodu źródłowego Twittera w zeszłym tygodniu wykazało, że jego algorytm obniża rangę postów związanych z wojną w Ukrainie.

Czytaj też: Warner Bros. Discovery odkrył karty. Nowa platforma nazywa się Max. Podano datę premiery

(MAC, 13.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.