Dział: RADIO

Dodano: Kwiecień 06, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

KRRiT przyznała kolejne częstotliwości Radiu Norda FM

KRRiT otrzymała osiem wniosków w konkursie na częstotliwość w Słupsku (fot. Nadi Lindsay/Pexels.com)

Radio Norda FM z Wejherowa uruchomi stacje w Słupsku i Lęborku.

Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji rozstrzygnęła w środę konkursy na częstotliwości 87,6 MHz w Słupsku i 98 MHz w Lęborku. Oba były przeznaczone dla podmiotów chcących uruchomić nowe rozgłośnie.

Konkursem w Słupsku zainteresowane były również Grupa ZPR Media (zaproponowała Eskę, Vox FM, Eskę Rock i SuperNova), Grupa Eurozet (Radio Złote Przeboje), Leszek Kozioł (Radio Bałtyk) i spółka Michała Winnickiego - MWE Radio (Mixradio.fm). Z kolei w Lęborku nadawać chciały także Eska i Mixradio.fm. 

Radio Norda FM wcześniej otrzymało także częstotliwość 93,6 MHz w Redzie.

Nadawcą Radia Norda jest spółka Twoja Telewizja Morska, jednocześnie nadawca telewizji TTM i wydawca serwisu Nadmorski24.pl.

KRRiT we środę przedłużyła także koncesję naziemnemu kanałowi Fokus TV (Grupa Polsat). Dotychczasowa licencja była ważna do 21 listopada 2023 roku.

(KOZ, 06.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.