Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Kwiecień 04, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ponad 2/3 Polaków nie ufa "Wiadomościom" TVP. Sondaż Ipsos dla OKO.press i Tok FM

68 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości uważa, że "Wiadomości" mówią prawdę o Polsce (fot. materiały prasowe TVP)

69 proc. Polaków uważa, że "Wiadomości" TVP nie przedstawiają prawdziwego obrazu polskiej rzeczywistości – wynika z sondażu Ipsos, zrealizowanego dla serwisu OKO.press i radia Tok FM.

Spośród tych 69 proc. badanych 50 proc. jest zdania, że "Wiadomości" zdecydowanie nie mówią prawdy o Polsce, a 19 proc., że "raczej nie mówią". "Wiadomościom" ufa zaledwie 21 proc. ankietowanych.

Jak zwracają uwagę OKO.press i Tok FM, negatywne zdanie o "Wiadomościach" TVP mają przede wszystkim badani do 39. roku życia. Aż 87 proc. z nich jest krytycznych wobec treści prezentowanych przez telewizję publiczną.

Czytaj też: Tadeusz Kowalski wzywa szefa KRRiT do zajęcia się rekoncesją HGTV. Posiedzenie jutro

Z sondażu Ipsos wynika, że odsetek osób mających złe zdanie o "Wiadomościach" TVP spada wraz z wiekiem respondentów.

68 proc. wyborców Prawa i Sprawiedliwości uważa, że "Wiadomości" mówią prawdę o Polsce. W tej grupie tylko 23 proc. ankietowanych jest krytycznych wobec programu informacyjnego TVP.

Spośród osób, które nie popierają partii rządzącej, 6 proc. respondentów ufa "Wiadomościom", a 87 proc. – nie. OKO.press i Tok FM wskazują, że "Wiadomościom" nie wierzy 95 proc. zwolenników Lewicy, 90 proc. – Polski 2050, 86 proc. – Konfederacji i 80 proc. Koalicji Obywatelskiej i PSL.

Ipsos przeprowadził dla OKO.press i Tok FM sondaż metodą CATI w dniach 20-23 marca i grupie 1 tys. dorosłych Polaków.

Czytaj też: Komentarze po sprawie Piotra Maślaka z Tok FM. "Naciski polityczne na sąd"

(KOZ, 04.04.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.