Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 29, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP World powrócił do naziemnej telewizji cyfrowej, ale w formie kanału wirtualnego

TVP World nadaje informacje w języku angielskim (screen: Tvpworld.com)

Kanał TVP World powrócił do naziemnej telewizji cyfrowej. Tym razem stacja jest jednak nadawana w formie kanału wirtualnego, dostępnego po podłączeniu odbiornika do internetu.

TVP World z szóstego multipleksu naziemnego zniknął w zeszłym tygodniu. Telewizja Polska zdecydowała się na taki krok, bo czeka na zmianę przez Urząd Komunikacji Elektronicznej decyzji rezerwacyjnej MUX 6. Choć w rezerwacji tego MUX wpisano emisję ośmiu kanałów, to na multipleksie TVP umieściła ich początkowo dziewięć: Alfa TVP, Biełsat TV, TVP Dokument, TVP Kobieta, TVP Kultura, TVP Nauka, TVP Polonia, TVP Rozrywka i TVP World.

Czytaj też: Portal i.pl po pół roku ma prawie 7 mln użytkowników. Analiza ruchu studzi optymizm

Jeśli UKE zmieni decyzję zgodnie z wnioskiem TVP, to TVP World ma wrócić do naziemnej telewizji cyfrowej już w formie standardowego kanału.

W międzyczasie, aby zapewnić widzom dostęp do stacji, TVP uruchomiła na innym swoim multipleksie - MUX 3 - przekaz wirtualny TVP World, na który nie musi mieć dodatkowej zgody z UKE. Kanał wyświetla się na liście kanałów naziemnej telewizji cyfrowej, ale aby go odbierać, dekoder lub telewizor musi być podłączony do internetu.

(MNIE, 29.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.