Dział: PRASA

Dodano: Marzec 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Rupert Murdoch ma 92 lata i żeni się piąty raz. Ogłosił to w swoim "The New York Post"

"Bałem się zakochać, ale wiedziałem, że to będzie mój ostatni raz. Lepiej, żeby tak było. Jestem szczęśliwy" - mówi Rupert Murdoch 10 dni po 92. urodzinach. Tu z jedną z poprzednich żon - Jerry Hall (screen: YouTube/E! News)

Magnat medialny Rupert Murdoch, który 11 marca skończył 92 lata, ogłosił zaręczyny z Ann Lesley Smith. Dla Murdocha będzie to piąte małżeństwo.

92-letni Murdoch i 66-letnia Lesley Ann Smith spotkali się we wrześniu na imprezie w jego winnicy w Kalifornii. Biznesman przekazał "The New York Post", którego jest właścicielem: - Bałem się zakochać, ale wiedziałem, że to będzie mój ostatni raz. Lepiej, żeby tak było. Jestem szczęśliwy - oznajmił. Oświadczył się 17 marca w Dzień Świętego Patryka, jest "w jednej czwartej Irlandczykiem" i był "bardzo zdenerwowany".

Zmarły w 2008 roku Chester Smith - poprzedni mąż Ann Lesley - był piosenkarzem country oraz dyrektorem radiowym i telewizyjnym. - Jestem wdową od 14 lat. Podobnie jak Rupert, mój mąż był biznesmenem. Mówię językiem Ruperta. Mamy te same przekonania - oświadczyła.

Murdoch ma sześcioro dzieci z pierwszych trzech małżeństw. Ślub odbędzie się późnym latem, a para ma spędzać czas w Kalifornii, Montanie, Nowym Jorku i Wielkiej Brytanii - podał portal BBC.

Wcześniej był żonaty z australijską stewardesą Patricią Booker, urodzoną w Szkocji dziennikarką Anną Mann i urodzoną w Chinach przedsiębiorczynią Wendi Deng. W zeszłym roku rozstał się z czwartą żoną Jerry Hall (niegdyś partnerką Micka Jaggera z "The Rolling Stones").

Rupert Murdoch jest właścicielem korporacji prasowej, telewizyjnej i wydawniczej - News Corporation. Należą do niego m.in. Fox News, "The Wall Street Journal", "The New York Post", brytyjski "The Sun" czy Sky News w Australii. Jego majątek wycenia się na 17,7 mld dol.

(MAC, 21.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.