Temat: internet

Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 10, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Tomasz Lis debiutuje dziś na YouTube, powie też o premierowej książce w swoim wydawnictwie

Kanał Tomasza Lisa na YouTube ma zawierać rozmowy autora z gośćmi oraz autorskie komentarze (fot. Twitter/Tomasz Lis)

Dziś na YouTube debiutuje kanał Tomasza Lisa. Dziennikarz zapowiadał jego uruchomienie pod koniec lutego.

Dziś o godz. 20 w serwisie YouTube ukaże się premierowy odcinek nowego programu publicystycznego Tomasza Lisa. Lis ma na żywo rozmawiać z politykami i ekspertami, komentować bieżącą sytuację. Jak nam przekazał, w premierowym odcinku powie, kiedy ukaże się jego autobiografia.

Czytaj też: Sąd w Szczecinie zapewnia, że nie ujawnił Duklanowskiemu danych ofiar pedofila

Start kanału Lisa na YouTube pierwotnie był zaplanowany na czwartek 9 marca, ale z powodu kłopotów technicznych został opóźniony o 24 godziny.

O przygotowywanej autobiografii mówi się od początku 2023 roku. W styczniu dziennikarz założył wydawnictwo. "Już za kilka tygodni ruszy zakładane przeze mnie wydawnictwo TOMY. Plan wydawniczy tworzy się szybko. Start wkrótce" – napisał Lis na Instagramie 4 stycznia.

W połowie lutego zarejestrował wydawnictwo, ale jako "Wydawnictwo Tomasz Lis Spółka z o.o.". Według KRS jego 10-proc. współudziałowcem jest Krystian Durma, były asystent Lisa w "Newsweeku". To właśnie Wydawnictwo Tomasz Lis ma wydać nową autobiografię byłego naczelnego "Newsweeka". Poprzednia – "Historia prywatna", ukazała się w 2018 roku nakładem wydawnictwa W.A.B.

Czytaj też: KRRiT otrzymała skargi na paski TVP Info obwiniające o śmierć syna posłanki PO polityków tej partii

Tomasz Lis był redaktorem naczelnym tygodnika "Newsweek Polska" do końca maja 2022 roku. W momencie rozstania ani Lis, ani Ringier Axel Springer Polska nie informowali o jego przyczynach. Później pojawiły się informacje o "zachowaniach niepożądanych", jakich naczelny miał się dopuszczać wobec pracowników.

Od maja Tomasz Lis nie pojawiał się w mediach, zniknął z piątkowych poranków radia Tok FM, w październiku w "Krytyce politycznej" ukazała się rozmowa z nim, w której odnosił się do zarzutów.

Dzisiejsza premiera na YouTube będzie dla dziennikarza powrotem do mediów. Ma już doświadczenia z działalnością na YouTube – w czasach pracy w RAS Polska prowadził program Świat_pl, w którym omawiał tematy polityczne.

Czytaj też: Dziennikarze Radia Szczecin czują się "zaszczuci we własnej firmie"

(PAR, 10.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.