Dział: INTERNET

Dodano: Marzec 02, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Po ponad trzech latach Cezary Gmyz opublikował sprostowanie dotyczące Krzysztofa Brejzy

„Ja niżej podpisany Cezary Gmyz prostuję nieprawdziwą informację zawartą w mojej wypowiedzi (...) jakoby poseł na sejm Krzysztof Brejza był jedną z osób kierujących stronami na Facebooku i Twitterze o nazwie Sok z Buraka” - prostuje dziennikarz (screen: Youtube.com/Fakty RMF FM, Youtube.com/Telewizja Republika)

Korespondent TVP w Berlinie Cezary Gmyz opublikował na swoim profilu na Twitterze sprostowanie dotyczące wypowiedzi o pośle Krzysztofie Brejzie. Dziennikarz zrobił to ponad trzy lata po zapadnięciu wyroku sądu tej sprawie.

Przypomnijmy, że chodzi o sugestie Gmyza, jakoby poseł Krzysztof Brejza kierował fanpagem Sok z Buraka, krytykującym i drwiącym z polityków Prawa i Sprawiedliwości.

Czytaj też: TVP zamierza więcej wydawać na polskie seriale. Do TVP 1 trafi kolejna telenowela

Pod koniec września 2019 roku Gmyz na antenie programu "Minęła 20" w TVP Info na pytanie Michał Rachonia o to, kto naprawdę kieruje Sokiem z Buraka, odpowiedział: "Jedną z czołowych osób jest Krzysztof Brejza, który ma w tej dziedzinie duże doświadczenie, bo zorganizował tzw. wydział nienawiści w inowrocławskim ratuszu".

Gmyz przeprasza na Twitterze

Brejza wystąpił wówczas z pozwem przeciwko Gmyzowi. Sąd Okręgowy w Bydgoszczy nakazał opublikowanie sprostowania w TVP Info w 24 godziny po uprawomocnieniu się orzeczenia, a także opublikowanie sprostowania w formie postu na Twitterze. Od tej decyzji sądu dziennikarz TVP złożył zażalenie. Sąd Apelacyjny w Gdańsku w październiku 2019 roku nie przychylił się do jego wniosku, nakazując publikację sprostowania.

Czytaj też: Szef KRRiT chce, żeby strukturę właścicielską TVN zbadał międzynarodowy wykonawca

„Ja niżej podpisany Cezary Gmyz prostuję nieprawdziwą informację zawartą w mojej wypowiedzi z dnia 26 września 2019 roku opublikowanej na antenie TVP Info w programie »Minęła 20« jakoby poseł na sejm Krzysztof Brejza był jedną z osób kierujących stronami na Facebooku i Twitterze o nazwie Sok z Buraka” – napisał po latach na swoim twitterowym profilu dziennikarz TVP.

Do sprostowania odniosła się w środę na Twitterze żona posła Dorota Brejza: „3,5 roku po wyborach, po przeprowadzeniu post. egzekucyjnego, Cezary Gmyz publikuje sprostowanie pomówienia wobec @KrzysztofBrejza. Ten tweet ma być przypięty przez 3 dni. To samo sprostowanie ma być odczytane w TVP info, na antenie, między 20 00 a 21 00” – napisała.

Czytaj też: Ministerstwo Finansów: KRRiT chciała rekompensaty dla mediów publicznych w budżecie

(MZD, 02.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.