Termin startu Newsmax Polska  |  Odejście z holdingu ZPR SA  |  Nowy prezes Gremi Media o kupnie Polska Press i inwestycjach  |  Małopolska szuka agencji  |  Wow! Show z kolejną polską mikrodramą  |  Cennik reklamowy Grupy RMF na lipiec i sierpień  |  Zestawienie kanałów muzycznych  |  Stowarzyszenie Lepsza Polska, powiązane z Grupą Polsat Plus, ma nowego prezesa  |  Audycja Krzysztofa Zalewskiego w RMF FM  |  Rynek Zdrowia z największym wzrostem  |  Klienci PKO Banku Polskiego z dostępem do treści Xyz.pl  |  Muzeum Narodowe w Warszawie prowadzi przetarg  |  Rekord Grupa Mediowa wyprodukuje programy  |  DSK i 38 Content Communication oraz Media Group zrealizują kampanie  |  Pepsi promuje nowe smaki  |  VerdeAgency obsługuje  |  Delecta  |  Akcjonariusze Warner Bros. Discovery znów odrzucili pakiet wynagrodzeń dla Davida Zaslava  |  Clemens Pig zostanie dyrektorem generalnym austriackiego ORF  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 36 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Termin startu Newsmax Polska  |  Odejście z holdingu ZPR SA  |  Nowy prezes Gremi Media o kupnie Polska Press i inwestycjach  |  Małopolska szuka agencji  |  Wow! Show z kolejną polską mikrodramą  |  Cennik reklamowy Grupy RMF na lipiec i sierpień  |  Zestawienie kanałów muzycznych  |  Stowarzyszenie Lepsza Polska, powiązane z Grupą Polsat Plus, ma nowego prezesa  |  Audycja Krzysztofa Zalewskiego w RMF FM  |  Rynek Zdrowia z największym wzrostem  |  Klienci PKO Banku Polskiego z dostępem do treści Xyz.pl  |  Muzeum Narodowe w Warszawie prowadzi przetarg  |  Rekord Grupa Mediowa wyprodukuje programy  |  DSK i 38 Content Communication oraz Media Group zrealizują kampanie  |  Pepsi promuje nowe smaki  |  VerdeAgency obsługuje  |  Delecta  |  Akcjonariusze Warner Bros. Discovery znów odrzucili pakiet wynagrodzeń dla Davida Zaslava  |  Clemens Pig zostanie dyrektorem generalnym austriackiego ORF  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 36 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Termin startu Newsmax Polska  |  Odejście z holdingu ZPR SA  |  Nowy prezes Gremi Media o kupnie Polska Press i inwestycjach  |  Małopolska szuka agencji  |  Wow! Show z kolejną polską mikrodramą  |  Cennik reklamowy Grupy RMF na lipiec i sierpień  |  Zestawienie kanałów muzycznych  |  Stowarzyszenie Lepsza Polska, powiązane z Grupą Polsat Plus, ma nowego prezesa  |  Audycja Krzysztofa Zalewskiego w RMF FM  |  Rynek Zdrowia z największym wzrostem  |  Klienci PKO Banku Polskiego z dostępem do treści Xyz.pl  |  Muzeum Narodowe w Warszawie prowadzi przetarg  |  Rekord Grupa Mediowa wyprodukuje programy  |  DSK i 38 Content Communication oraz Media Group zrealizują kampanie  |  Pepsi promuje nowe smaki  |  VerdeAgency obsługuje  |  Delecta  |  Akcjonariusze Warner Bros. Discovery znów odrzucili pakiet wynagrodzeń dla Davida Zaslava  |  Clemens Pig zostanie dyrektorem generalnym austriackiego ORF  |  Zapraszamy do newslettera "Presserwis" – dziś 36 newsów ze świata mediów i reklamy  | 

Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Marzec 03, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Ministerstwo Finansów: KRRiT chciała rekompensaty dla mediów publicznych w budżecie

KRRiT większość środków z rekompensaty przyznała Telewizji Polskiej (fot. Piotr Molęcki/East News)

Zapisania rekompensaty dla mediów publicznych w budżecie na 2023 roku chciała Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji – twierdzi wiceminister finansów Piotr Patkowski.

Interpelację w sprawie rekompensaty z tytułu utraconych wpływów abonamentowych skierowały do resortu finansów posłanki Koalicji Obywatelskiej Krystyna Skowrońska i Henryka Krzywonos-Strycharska.

Wiceminister finansów Piotr Patkowski w odpowiedzi wyjaśnił, że powodem umieszczenia w projekcie ustawy budżetowej na 2023 roku przepisów dotyczących rekompensaty dla mediów publicznych wpływów z tytułu ustawowych zwolnień z opłat abonamentowych był apel kierowany do strony rządowej przez Krajową Radę Radiofonii i Telewizji.

Czytaj też: Szef KRRiT chce, żeby strukturę właścicielską TVN zbadał międzynarodowy wykonawca

"Krajowa Rada Radiofonii i Telewizji apelowała o zabezpieczenie w projekcie ustawy budżetowej na rok 2023 środków na finansowanie realizowanej przez jednostki publicznej radiofonii i telewizji misji publicznej (...) w związku z niewystarczającą wysokością wpływów z opłat abonamentowych spowodowanych m.in. utraconymi wpływami abonamentowymi w związku ze zwolnieniami z opłat" – napisał Piotr Patkowski.

Wiceminister finansów dodał, że Krajowa Rada zwróciła się z prośbą o zabezpieczenie środków na ten cel w projekcie ustawy budżetowej na 2023 rok w kwocie nie mniejszej niż w ustawie budżetowej na 2022 rok, tj. 1,995 mld zł.

Ostatecznie wysokość rekompensaty w tegorocznej ustawie budżetowej ustalono na 2,7 mld zł, z czego ok. 2,35 mld zł trafi do Telewizji Polskiej.

Czytaj też: Nowy „Press”: Wiśniewska na zimno, Pawlikowska prowokuje, Pereira ma zadania

(KOZ, 03.03.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.