Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Wizyta amerykańskiego prezydenta w Kijowie zaskoczyła polskich korespondentów

Mateusz Lachowski z Polsat News zamieścił na Twitterze zdjęcie z Kijowa opublikowane przez Associated Press (screen: Twitter/Mateusz Lachowski)

Niezapowiedziana wizyta amerykańskiego prezydenta Joego Bidena w Kijowie zastała polskich korespondentów wojennych na froncie lub w drodze.

Główne wydanie "Wydarzeń" Polsatu, komentując wizytę prezydenta USA Joego Bidena w Kijowie, musiało skorzystać z oficjalnych zdjęć. Ekipa korespondencka stacji w tym czasie znajdowała się na wschodnim froncie. Marek Sygacz, korespondent wojenny, był właśnie w okopach w Kramatorsku.

Czytaj też: Joe Biden w Polsce. Czołowe amerykańskie redakcje wysłały korespondentów do Warszawy

– Ja się dowiedziałem od Warszawy, bo tu, gdzie jestem, jest słabo z zasięgami – mówi "Presserwisowi". Swoje wejście na żywo w "Wydarzeniach", ilustrowane zdjęciami z linii frontu, prowadził z zaciemnionego miasta, ale skomentował również samą wizytę.

Biden w Kijowie wielkim symbolem

Joe Biden zaskoczył również wojenną korespondentkę "Wprost" Karolinę Bacę-Pogorzelską. W poniedziałek rano wyjechała z Polski z kolejną partią wsparcia dla batalionu "Donbas", na który prowadzi zbiórkę w serwisie Zrzutka.pl. O wizycie amerykańskiego prezydenta mogła się dowiedzieć w drodze.

Czytaj też: TVP wyprodukuje międzynarodowy sygnał z wizyty prezydenta Bidena w Polsce

Marcin Wyrwał z Onetu w tym samym czasie pomagał w ewakuacji cywili z Kupiańska. W konwoju wywieziono 24 osoby (w tym troje dzieci). "Jeszcze kilka dni temu słyszałem głosy, że przy tym stopniu zabezpieczeń, wyłączania całych połaci miast z ruchu Joe Biden szybko w Kijowie się nie pojawi. Życie i polityka są pełne niespodzianek!" – napisał na Twitterze.

Mateusz Lachowski z Polsat News nie zdradza miejsca pobytu. Niedawno był w Bachmucie, a wczoraj ograniczył się do wrzucenia na Twitter zdjęcia z Associated Press, na którym byli Joe Biden i ukraińska para prezydencka.

W Kijowie obecni byli wczoraj m.in. Katarzyna Górniak z TVN, Tomasz Jędruchów z TVP i Jerzy Haszczyński z "Rzeczpospolitej". Ale nie mogli przewidzieć wizyty. "Ja Bidena nie widziałem, przeoczyłem przyjazd, choć mieszkam obok dworca. Imponujące, że tu przyjechał. Wielki symbol" – napisał na Twitterze Haszczyński.

Czytaj też: Część polskich mediów po roku wciąż utrzymuje ukraińskie serwisy, ale treści jest mniej

(PAR, 21.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.