Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Luty 20, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

TVP wyprodukuje międzynarodowy sygnał z wizyty prezydenta Bidena w Polsce

Wydanie specjalne w TVP Info rozpocznie się we wtorek o 6 rano i potrwa do wylotu amerykańskiego prezydenta (fot. materiały prasowe)

TVP została wyłącznym producentem międzynarodowego sygnału telewizyjnego podczas wizyty prezydenta Stanów Zjednoczonych Joego Bidena w Polsce.

Telewizja Polska wyprodukuje sygnał dla wszystkich stacji telewizyjnych na świecie. Na potrzeby transmisji TVP wykorzysta m.in. 70 kamer, 12 wozów transmisyjnych, kilkanaście stacji satelitarnych i kilkanaście urządzeń do bezprzewodowej transmisji sygnału telewizyjnego.

Wizyta Bidena w polskich mediach

Wydanie specjalne w TVP Info rozpocznie się we wtorek o 6 rano i potrwa do wylotu amerykańskiego prezydenta, 22 lutego. Każdy punkt wizyty ma relacjonować również TVP World. Ponadto TVP 1, TVP Info i TVP Polonia będą transmitować przemówienie prezydenta USA Joego Bidena, które zaplanowane jest na ok. 17 we wtorek 21 lutego.

Czytaj też: TVP musi przeprosić Monikę Olejnik przed głównym wydaniem "Wiadomości"

Natomiast reporterzy "Faktów" TVN, TVN 24 i TVN24 BiS (TVN Warner Bros. Discovery) wizytę prezydenta USA w Polsce zrelacjonują zarówno na antenach telewizyjnych, jak i w internecie (Tvn24.pl, TVN24 Go). W czasie wizyty Bidena stacja TVN 24 będzie współpracować z telewizją CNN, która również należy do Warner Bros. Discovery. Reporterzy TVN 24 mają pojawiać się na antenie CNN i na odwrót.

Antena TVN 24 zostanie niemal w całości poświęcona wizycie amerykańskiego prezydenta. Program dedykowany podróży Bidena do Polski wystartuje we wtorek o 5.55. Nowością ma być studio wirtualne oparte na technologii znanej do tej pory z gier komputerowych – Unreal Engine. Jak zapowiada stacja, w przestrzennym studiu zmieści się nawet wirtualny prezydencki Air Force One.

Wizytę prezydenta USA w Polsce ma relacjonować też m.in. Polsat News. Stacja nie podała jednak jeszcze szczegółów. Przebieg wizyty będzie można śledzić też np. w Wirtualnej Polsce, Gazeta.pl czy Onet.pl.

Czytaj też: Potężne wsparcie finansowe MEiN dla imperium medialnego o. Tadeusza Rydzyka

(MNIE, 20.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.