Temat: prasa

Dział: PRASA

Dodano: Luty 21, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Joe Biden w Polsce. Czołowe amerykańskie redakcje wysłały korespondentów do Warszawy

Dziennikarka CNN Kaitlan Collins w poniedziałek łączyła się na żywo z Clarissą Ward relacjonującą niespodziewaną wizytę Bidena w Kijowie (screen: twitter/Max Foster)

W związku z wizytą prezydenta USA Joego Bidena czołowe amerykańskie redakcje wysłały korespondentów do Polski.

Do Polski z okazji wizyty Joego Bidena w Europie swoich dziennikarzy wysłała telewizja CNN. Na miejscu w Warszawie są waszyngtoński dziennikarz Kevin Liptak, Phil Mattingly, główny korespondent z Białego Domu, oraz Kaitlan Collins, prowadząca „CNN This Morning”, która zdobyła popularność dzięki relacjonowaniu czteroletnich rządów Donalda Trumpa. Na dzień przed przylotem Bidena do Polski Collins, Liptak i Mattingly nadawali z warszawskich ulic, łącząc się również z Clarissą Ward relacjonującą wizytę prezydenta USA w Kijowie oraz korespondentem w Moskwie Frederikiem Pleitgenem.

Czytaj też: Wizyta amerykańskiego prezydenta w Kijowie zaskoczyła polskich korespondentów

Wczoraj w Warszawie byli też: Alan Fisher, korespondentka ABC News z Białego Domu Mary Bruce, waszyngtoński dziennikarz pracujący dla Al Jazeera English, oraz Kellan Howell z amerykańskiej stacji Scripps News, a także korespondent „Wall Street Journal” na Bliskim Wschodzie Thomas Grove oraz waszyngtoński korespondent „New York Timesa” Michael D. Shear.

Relację z Warszawy nadawał również m.in. Jorge Agobian z hiszpańskojęzycznego serwisu Voz de America.

Czytaj też: Przewodniczący KRRiT chce ukarać kolejnego nadawcę – tym razem Radio Zet

(MZD, 21.02.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.