Temat: telewizja

Dział: TELEWIZJA

Dodano: Styczeń 30, 2023

Narzędzia:

Drukuj

Drukuj

Viaplay zmienia zdanie. Bez bezpłatnych wyścigów Formuły 1

Viaplay będzie pokazywać w Polsce Formułę 1 w latach 2023-2025 (fot. Pixabay.com)

Wbrew wcześniejszym zapowiedziom, subskrypcyjna platforma streamingowa Viaplay nie będzie bezpłatnie pokazywać czterech wyścigów Formuły 1 w sezonie.

Viaplay ma prawa do transmitowania Formuły 1 od 2023 roku, a nowy sezon rozpocznie się w połowie marca. Kiedy w maju 2021 roku właściciel platformy informował o nabyciu praw do wyścigów, deklarował, że cztery wydarzenia w każdym sezonie i skróty będą również dostępne bezpłatnie. Tak się jednak nie stanie.

Viaplay: "Formuła 1 wyłącznie dla subskrybentów"

Biuro prasowe Viaplay przypomina "Presserwisowi", że w ciągu ponad roku obecności Viaplay w Polsce platformie udało się pozyskać ponad 1 mln subskrybentów.

Czytaj też: Michał Gąsiorowski będzie relacjonował dla Viaplay wyścigi Formuły 1

"To szeroka grupa, obejmująca liczne grono fanów sportu. W związku z tym podjęliśmy decyzję, że wyścigi Formuły 1 będziemy udostępniać wyłącznie subskrybentom Viaplay" – wyjaśnia Viaplay. I przekonuje: "Udostępnianie wyścigów na zasadzie free-to-air byłoby bowiem nie w porządku w stosunku do wielu nowych użytkowników, którzy niedawno rozpoczęli swoją subskrypcję Viaplay. Dlatego też nie widzimy takiej konieczności".

Od 2016 roku wyścigi Formuły 1 transmitował w Polsce Eleven Sports (Grupa Polsat Plus).

Miesięczna subskrypcja pakietu Viaplay, w którym będzie Formuła 1, od marca ma kosztować 55 zł.

Czytaj też: Zatrudnienie Fernando Santosa to dobry ruch dla wizerunku PZPN

(MNIE, KOZ, 30.01.2023)

* Jeśli znajdziesz błąd, zaznacz go i wciśnij Ctrl + Enter
Pressletter
Ta strona korzysta z plików cookies. Korzystając ze strony bez zmiany ustawień dotyczących cookies w przeglądarce zgadzasz się na zapisywanie ich w pamięci urządzenia. Dodatkowo, korzystając ze strony, akceptujesz klauzulę przetwarzania danych osobowych. Więcej informacji w Regulaminie.